• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    Wydanie nr: 5(109)/2017

    Artykuły branżowe

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    ponad rok temu  27.11.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    Stacje RO w wykonaniu przemysłowym
    Szeroka wiedza techniczna w połączeniu z komponentami wysokiej jakości gwarantują spełnienie najwyższych standardów przemysłowych.

    Kompaktowa budowa

    Stacja RO jest zbudowana na solidnej stalowej ramie i składa się z następujących elementów: rur PVC na wlocie i wylocie, orurowania wysokociśnieniowego ze stali nierdzewnej, pompy ze stali nierdzewnej wraz z zabezpieczeniem przed suchobiegiem, filtra wstępnego dla ochrony membran, przepływomierzy na wylocie permeatu i koncentratu, manometrów przed i za filtrem wstępnym oraz membranami, konduktometru mierzącego stale jakość wody uzdatnionej oraz sterownika.

    Stalowe obudowy ciśnieniowe

    Ciśnieniowe obudowy membran są wykonane ze stali nierdzewnej lub ze stali pokrytej polietylenem. Dzięki temu są odporne na korozję, zmiany ciśnienia oraz gwarantują długą żywotność instalacji.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Niskoenergetyczne membrany

    Firma EUROWATER stale podąża za rozwojem nowych typów membran i optymalizuje gamę produktów, zapewniając klientom najlepsze rozwiązania pod względem zarówno kosztów eksploatacji, jak i jakości wody uzdatnionej.

    Pompy najwyższej jakości

    Standardowe stacje RO są wyposażone w wysokociśnieniowe pompy o niskiej energochłonności, których wszystkie części kontaktujące się z wodą oraz korpus wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304 lub AISI 316. Istnieje również możliwość wyposażenia pomp w przetwornicę częstotliwości. Wszystkie silniki spełniają lub przewyższają wymagania środowiskowe w zakresie standardu wydajności IE3 i dyrektywy EuP.

    Sterowanie przyjazne dla użytkownika i analogowy monitoring jakości

    Każda stacja wyposażona jest w sterownik SE30 typu PLC, który steruje i monitoruje pracę stacji RO oraz wybranych urządzeń uzdatniania wstępnego. Sterownik został zaprojektowany i zaprogramowany specjalnie dla potrzeb stacji RO. Prosty interfejs pozwala na łatwe sterowanie i monitorowanie parametrów pracy urządzenia oraz konfigurację płukania wstępnego, płukania jakościowego, płukania końcowego oraz nastawy wartości granicznej jakości wody uzdatnionej.

    Sterownik komunikuje się z czujnikiem przepływu, który zabezpiecza pompę RO przed suchobiegiem i jej potencjalnym uszkodzeniem. W przypadku awarii sterownik zatrzymuje pracę stacji oraz wyświetla komunikat o jej przyczynie.
    Praca stacji RO jest całkowicie automatyczna. Wszystkie funkcje i procesy są stale monitorowane, włącznie z pomiarem przewodności z kompensacją temperatury. Sterownik wyświetla wartość aktualnej przewodności wody oraz wysyła sygnały do, na przykład, centralnego układu monitoringu poprzez wyjście analogowe.    

    JACEK GRZECH
    www.eurowater.pl  
            

    GALERIA ZDJĘĆ

    Optymalne rozwiązanie
    RO B1 – wydajność do 2,4 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali nierdzewnej. Jedna membrana 4” w każdej obudowie.
    CU:RO – wydajność do 2 m³/h Kompaktowy system RO z kompletnym uzdatnianiem wstępnym ze stacją zmiękczania i filtrem wstępnym zamontowanymi na wspólnej ramie. Urządzenie typu Plug & Play.
    RO B2 – wydajność do 8 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali nierdzewnej. Dwie membrany 4” w każdej obudowie.
    RO C4 – wydajność do 60 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali pokrytej polietylenem. Cztery membrany 8” w każdej obudowie.
    RO C3 – wydajność do 45 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali pokrytej polietylenem. Trzy membrany 8” w każdej obudowie.
    Optymalne rozwiązanie

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...