wyparka próżniowa VACUDEST − pozwala zaoszczędzić pieniądze i umożliwia ponowne wykorzystanie destylatu
Czyściej, lepiej, taniej − w technice lakierniczej wymagania dotyczące stabilnej czystości i presja kosztów stale rosną. Uzdatnianie wody do płukania staje się coraz ważniejsze w procesie wstępnego oczyszczania i stało się niezbędnym etapem produkcji, który decyduje o jakości. Z tego powodu coraz więcej firm korzysta z systemów destylacji próżniowej VACUDEST do oczyszczania ścieków i uzdatniania wody płuczącej z oczyszczania wstępnego.
Przygotowanie powierzchni
Wiele metalowych i plastikowych części, z którymi spotykamy się na co dzień, jest malowanych. Poprzez malowanie elementy te są uszczelniane i chronione przed wpływami zewnętrznymi, takimi jak rdza, pogoda czy światło słoneczne. Zazwyczaj zawsze potrzebna jest obróbka wstępna, która składa się z wielu procesów. Części muszą być zawsze dokładnie oczyszczone, aby farba miała długi okres trwałości i spełniała swoje zadanie.
Z tego powodu uzdatnianie wody płuczącej nabiera coraz większego znaczenia we wstępnej obróbce lakieru i stało się w ostatnich latach niezbędnym, krytycznym pod względem jakości procesem produkcyjnym. Mogą to być metody chemiczne: zanurzanie lub natryskiwanie oraz metody mechaniczne − obróbka strumieniowo-ścierna. Standardowe procesy chemiczne to odtłuszczanie, trawienie, pasywacja, fosforanowanie cynkowe lub żelazowe, chromianowanie i wieloetapowe płukanie, które zużywają najwięcej wody.
Schemat działania wyparki próżniowej VACUDEST
Nowoczesne oczyszczanie ścieków pochodzących z procesów obróbki wstępnej to takie, które bezproblemowo spełnia nawet najbardziej restrykcyjne limity dla oczyszczonego destylatu, jest oszczędne energetycznie, w pełni zautomatyzowane oraz zrównoważone. Takie właśnie są systemy destylacji próżniowej VACUDEST.
Tak może wyglądać Twoje rozwiązanie
Destylacja próżniowa to najnowocześniejsza technologia cyrkulacji wody płuczącej
Nie można omówić procesów obróbki wstępnej i galwanizacji bez wzmianki o technologii oczyszczania ścieków. Coraz bardziej złożone etapy procesu obróbki powierzchni stawiają jeszcze większe wymagania technologii oczyszczania ścieków, zwłaszcza jeśli ściek powinien być nie tylko uzdatniany, ale także poddawany recyklingowi.
Celem technologii wody procesowej jest zawsze niezawodny i automatycznie działający system: wstępne przygotowanie powierzchni nie może zawieść z powodu złej lub zmiennej jakości wody w systemie.
Koncepcja opracowana przez H2O GmbH w oparciu o najnowszą technologię zapewnia bardzo prosty, elastyczny i modułowy system, który jest odpowiedni dla szerokiego zakresu możliwych procesów powlekania.
Komentarze (0)