• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Badanie Powłok

    Wydanie nr: 4(144)/2023

    Artykuły branżowe

    Badanie Powłok

    ponad rok temu  31.08.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    Rozwiązanie DeFelsko do pomiaru grubości suchej warstwy pęczniejącej
    DeFelsko oferuje wiele modeli mierników grubości powłok PosiTector 6000, które idealnie nadają się do pomiaru całkowitej grubości pęczniejących powłok ognioodpornych. Wybór zależy przede wszystkim od oczekiwanej grubości powłoki.
    Seria PosiTector 6000 FT jest idealna do pomiaru grubości powłoki do 6,4 mm. Mierniki te zapewniają wyniki o maksymalnej dokładności ±0,01 mm + 1% odczytu dla pomiarów mniejszych niż 2,5 mm. W przypadku odczytów powyżej 2,5 mm dokładność wynosi ±0,01 mm + 3% odczytu.
    Seria PosiTector 6000 FKS jest zalecana do grubszego nanoszenia do 13 mm, dla których mierniki zapewniają wyniki o dokładności ±0,02 mm + 3% odczytu.
    Seria PosiTector 6000 FLS jest dostępna do dużo grubszego nanoszenia do 38 mm, o dokładności ±0,2 mm + 3% odczytu.

    Pobieranie pomiarów z PosiTector 6000 jest tak proste, jak zapisanie ich w pamięci USB lub podłączenie kabla USB do komputera. Funkcje te umożliwiają wygodne drukowanie i dalszą analizę na komputerze. Możliwości rejestrowania i pobierania danych pozwalają operatorowi na łatwe śledzenie zmian grubości powłoki poprzez wielokrotne pomiary na dużych obszarach. Modele Advanced są wyposażone w bezprzewodowe połączenia WiFi i Bluetooth®. 

    Monitorowanie warunków środowiskowych przed naniesieniem farby pęczniejącej
    Jak wspomniano powyżej, pęczniejące powłoki ognioodporne powinny być stosowane tylko w idealnych zakresach wilgotności względnej i temperatury.
    Positector DPM mierzy i rejestruje warunki klimatyczne obejmujące: wilgotność względną, temperaturę powietrza, temperaturę powierzchni, temperaturę punktu rosy i różnicę między temperaturą powierzchni a temperaturą punktu rosy.

    PosiTector DPM jest w stanie rejestrować pięć parametrów środowiskowych: procent wilgotności względnej (%RH), temperaturę otaczającego powietrza (Ta), temperaturę powierzchni (Ts), temperaturę punktu rosy (Td) i temperaturę powierzchni pomniejszoną o temperaturę punktu rosy (Ts-Td). Wszystkie te warunki klimatyczne są monitorowane i obliczane w tym samym czasie, a po naciśnięciu przycisku odczyty można zapisać w pamięci wraz z datą i godziną. PosiTector DPM ma również unikatową funkcję automatycznego rejestrowania, która rejestruje zestawy danych zawierające wszystkie pięć warunków klimatycznych w wybranym przez użytkownika przedziale czasu. Jest to przydatne do prowadzenia pełnego rejestru warunków środowiskowych i trendów prowadzących do naniesienia powłoki pęczniejącej w trakcie niego i po nim. 

    Mgr Bożena Kuich
    Agencja Anticorr Gdańsk Sp. z o.o.
    www.anticorr.pl

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...