• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Badanie Powłok

    Wydanie nr: 6(128)/2020

    Artykuły branżowe

    Badanie Powłok

    ponad rok temu  17.12.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 3 z 3

    Przenośny pomiar jakości powierzchni

    Profilometry igłowe są stosowane w całym przemyśle motoryzacyjnym, a niektórzy producenci uwzględniają pomiary chropowatości za pomocą profilometrów w specyfikacjach dla surowców i powierzchni powłok e-coat.
    Przydatność wyników z tych instrumentów zależy od stopnia zaawansowania urządzenia i metody jego użycia. Urządzenia o wyższych parametrach nie są łatwe do zainstalowania na linii produkcyjnej, ponieważ są podatne na wibracje, natomiast pomiary wykonywane przy pomocy tańszych urządzeń są mniej dokładne i wymagają wielokrotnego skanowania w celu uzyskania średniej. Przyjmuje się, że profilometry nie są wiarygodne jako narzędzia analityczne do oceny surowca i powierzchni powłok e-coat.
    Drugim podejściem jest dodanie taśmy odblaskowej do powierzchni stali lub matowej powierzchni powłoki e-coat i zmierzenie jej za pomocą urządzenia skanującego. Dokładność uzyskanych wyników nie tylko w dużym stopniu zależy od umiejętnego zastosowania taśmy i w sposób naturalny maskuje część faktury powierzchni, ale sama taśma również dodaje trochę faktury do uzyskanego pomiaru. Wyniki uzyskane za pomocą urządzenia skanującego dla surowców i powłok e-coat nie są kompatybilne z wynikami pomiarów chropowatości wykonanych za pomocą przyrządów analitycznych lub profilometrów.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Rhopoint TAMS™ obejmuje teraz definiowane przez użytkownika filtrowanie danych w celu uzyskania danych kompatybilnych z profilometrami lub laboratoryjnymi urządzeniami analitycznymi.

    Wniosek

    Nowa technologia wykorzystana w urządzeniu Rhopoint TAMS™ dała producentom samochodów, stali i aluminium oraz dostawcom farb szybkie, kompatybilne i niedrogie narzędzie kontroli jakości do pomiaru powierzchni w całym procesie malowania. Narzędzie to stanie się nieocenione w dążeniu do poprawy jakości wyglądu przy jednoczesnej kontroli kosztów poprzez optymalizację procesów i materiałów.   

    Konica Minolta Sensing Europe B.V.
    Sp. z o.o. Oddział w Polsce
    ul. Skarbowców 23a
    53-025 Wrocław 
    Tel.: +48 71 734 52 11
    E-mail: info.poland@seu.konicaminolta.eu
    Web: www.konicaminolta.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Kontrola jakości u źródła: efekt zagniatania powstający w procesie walcowania stali.
    Zaawansowana technologia do kwalifikacji ostatniej powłoki c-coat i całkowitego wyglądu w oparciu o percepcję wizualną.
    Jakość powłoki e-coat jest warunkiem doskonałej jakości powłoki c-coat.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...