Jeśli lakierowane części przeznaczone są do zastosowań na morzu, to kluczowe znaczenie mają dwa parametry: szorstkość powierzchni oraz grubość powłoki lakierniczej.
Po aplikacji powłoki: pomiar grubości warstwy
Gdy wykonuje się warstwę lakierniczą chroniącą przed korozją, jednym z najistotniejszych elementów jest odpowiednia wartość parametru DTF (grubość suchej powłoki), dotyczy to również sektora stoczniowego i morskiego.
Przy pomocy elektronicznych instrumentów pomiarów serii FMP i sond do specjalnych zastosowań, Fischer umożliwia dokładne określenie grubości warstwy według standardów, takich jak SSPC- PA2 lub IMO PSPC. Zgodnie z nimi zadania pomiarowe lub mierzone wartości mogą zostać przypisane, na przykład do kolejnych mierzonych powierzchni czy też szarż. Zapewnia to przejrzystość i stałą kontrolę jakości. Te kompaktowe i lekkie urządzenia umożliwiają wygodną pracę nawet w miejscach trudno dostępnych, a szeroki wybór dostępnych sond zapewnia znalezienie odpowiedniego rozwiązania w celu wykonania dokładnych pomiarów w szerokim zakresie grubości powłok lakierniczych – od kilku mikronów do stu milimetrów i to dla zróżnicowanej palety materiałów.
Jeden instrument, wiele rodzajów pomiarów
Jeśli wyżej opisana sonda FBR1 została połączona z urządzeniami przenośnymi z serii FMP (FMP 10 do FMP 40), to możliwe jest wykonanie pomiaru obu wartości: grubości warstwy oraz szorstkości podłoża przy pomocy jednego tylko urządzenia. W ten sposób instrument tej serii idealnie nadaje się dla stoczniowców, producentów siłowni wiatrowych i firm inżynieryjnych zajmujących się konstruowaniem morskich farm wiatrowych, którzy zdobywają i dokumentują te dwa krytyczne wskaźniki jakościowe powłok antykorozyjnych.
ITA Sp. z o.o. sp.k.
Wyłączny przedstawiciel Fischer w Polsce
Komentarze (0)