• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Procesy Wspomagające

    Wydanie nr: 4(114)/2018

    Artykuły branżowe

    Procesy Wspomagające

    ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 1 z 4

    Usługi oparte na danych zapewniają szybką i skuteczną obsługę klienta

    Rosnący poziom cyfryzacji zmienia przepływy pracy w produkcji przemysłowej i logistyce. To przejście może być płynne w połączeniu z odpowiednio zmodyfikowanymi, inteligentnymi rozwiązaniami usługowymi.

    Czwarta rewolucja przemysłowa jest już w toku i żadna firma nie może uniknąć jej konsekwencji. Celem jest tzw. Smart Factory, czyli Fabryka 4.0: środowisko produkcyjne, które organizuje się w dużej mierze bez interwencji człowieka, elastycznie reagując na zmieniające się wymagania. Osiąga się to poprzez inteligentnie połączone w sieć dane dotyczące stanu maszyn i komponentów fabryki oraz procesów i produktów. To powoduje fundamentalną zmianę nie tylko w produkcji przemysłowej i logistyce – inteligentne podejście do fabryki wpływa również na powiązane obszary biznesowe, takie jak obsługa klienta. 
    W konsekwencji opracowano przyszłościową, modułową koncepcję usług: Smart Service Solutions. – Rozwiązania Smart Service stanowią część ogólnej strategii korporacyjnej wdrażającej Industry 4.0 – wyjaśnia Holger Ernst, starszy wiceprezes w Eisenmann. – Celem jest uzyskanie optymalnego połączenia elastycznego sprzętu, inteligentnego oprogramowania i usług cyfrowych, co zapewnia maksymalną korzyść dla klientów. 

    Modułowy system kontroli produkcji E-MES firmy Enisco, będącej częścią Eisenmann, umożliwia fabryczne tworzenie sieci sprzętowej w dwóch wymiarach integracji: poziomo w całym procesie produkcyjnym i pionowo na wszystkich poziomach procesu. W tym celu system MES (Manufacturing Execution System) oparty na przeglądarce może rejestrować, analizować i wizualizować duże ilości danych. 
    W przyszłości klienci będą mogli łączyć własne systemy kontroli produkcji na całym świecie za pomocą aplikacji E-MES i platformy Internet of Things (IoT). Aby osiągnąć ten cel, Eisenmann połączył siły z 18 innymi firmami partnerskimi jako lider innowacji w stowarzyszeniu MindSphere Word. Celem tego wspólnego wysiłku jest zbudowanie i rozszerzenie opartego na chmurze, otwartego systemu operacyjnego MindSphere opracowanego przez firmę Siemens jako głównej, globalnej platformy IoT oraz przestrzeni do rozwoju nowych rynków cyfrowych. 


    Jako centralna platforma administracyjna i usługowa chmura zawiera wszystkie szczegółowe dla klienta informacje, jak: dane maszynowe, funkcje, dane i dokumenty, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem aplikacji serwisowej dla urządzeń mobilnych.
     


    Usługa Chmura i aplikacja Service obsługują także automatyczną wymianę informacji. Jeśli jakiś element instalacji działa nieprawidłowo, komunikat ostrzegawczy jest wysyłany automatycznie do chmury usługi. Stamtąd jest przekazywana do zarejestrowanych urządzeń.