Zasilanie lakierni oraz małych zakładów rzemieślniczych za pomocą LPG i parownika
Właściciele lakierni, małych zakładów rzemieślniczych oraz innych przedsiębiorstw produkcyjno-technologicznych często stają przed wyborem metody zasilania zakładu w energię. Bardzo popularnym modelem jest zasilanie pieców oraz wszelkich urządzeń technologicznych za pomocą LPG. Nie zawsze jednak możliwy i konieczny jest montaż większej liczby zbiorników, które zapewnią odpowiednie odparowanie – wtedy konieczne jest zastosowanie parownika gazu, który znacząco podniesie wydajność instalacji nawet przy zastosowaniu jednego zbiornika z gazem.
Odparowywacze LPG stosowane zatem są wszędzie tam, gdzie naturalny proces parowania gazu ze zbiornika jest niewystarczający, np. ze względu na zbyt duże zapotrzebowanie lub/i w warunkach niskich temperatur. Jeżeli niezawodność funkcjonowania instalacji, jakość, a równocześnie niskie koszty eksploatacji oraz estetyka są dla Ciebie ważne, to Algas-SDI, pionier w dziedzinie suchych parowników elektrycznych, ma rozwiązanie: parownik Zimmer nowej generacji. Dodatkowym atutem tego parownika jest niewielka ilość potrzebnego miejsca dla instalacji parownikowej.
Prostota i efektywność – zalety nowego Zimmera
Zimmer jest skonstruowany tak, aby można go w łatwy sposób zainstalować i aby był konserwowany jedynie przy użyciu minimalnej ilości komponentów – w dodatku bez konieczności przenoszenia parownika z miejsca instalacji w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Znany od kilkudziesięciu lat parownik Zimmer został w każdym aspekcie ulepszony. Jest produktem nowej generacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Wewnątrz posiada aluminiowe rurki o większym przekroju, do których jest łatwy dostęp. Usuwalne aluminiowe pokrywy z magnetycznymi zamknięciami umożliwiają łatwy dostęp do wszystkich komponentów bez konieczności użycia narzędzi. Uruchomienie parownika trwa mniej niż 60 sekund. Użytkownik korzysta z prostoty i efektywności rozwiązania.
Suchy parownik elektryczny oznacza niezawodne funkcjonowanie i jeszcze mniej czynności konserwacyjnych. Parownik Zimmer składa się z ogrzewanego elektrycznie aluminiowego wymiennika ciepła. Cały zestaw parownika jest w pełni autonomiczny. Parownik Zimmer posiada samoregulujące się grzałki wykorzystujące wyłącznie potrzebną do rozgrzania energię. Grzałki same regulują temperaturę, dzięki czemu nie potrzebują zewnętrznego czujnika temperatury. Materiał generujący ciepło w grzałkach działa także jako ograniczenie wysokości temperatury poprzez rozłączanie się w momencie osiągnięcia swojego punktu krytycznego. Parownik suchy oznacza też tę zaletę, że grzałki nie są zanurzone w czynniku pośredniczącym, jakim jest woda z glikolem, jak jest to w wielu innych parownikach, co przyczynia się także do minimalizacji kosztów eksploatacji. Takie rozwiązanie powoduje równocześnie, iż parownik Zimmer w porównaniu do parowników wodnych i mokrych elektrycznych, nie wymaga praktycznie bieżącej obsługi (brak konieczności uzupełniania płynu). Parownik Zimmer został wyprodukowany jako urządzenie odporne na eksplozję (ATEX), można go zatem instalować w strefie zagrożenia wybuchem.
Komentarze (0)