• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 1(117)/2019

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  27.02.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    	Mini-Scuid ułatwia kontrolę procesu chemicznej obróbki wstępnej.

    Mini-Scuid ułatwia kontrolę procesu chemicznej obróbki wstępnej.

    Chemia 4.0 – droga do cyfryzacji, ekonomii i zrównoważonego rozwoju

    Przemysł chemiczny otwiera nowe granice. Chemia 4.0 to czwarty etap rozwoju w historii branży. Charakteryzuje się szeroko rozumianą cyfryzacją, ekonomią obiegu zamkniętego i zrównoważonym rozwojem.

    Procesy towarzyszące przy przygotowaniu powierzchni są w dużej mierze obsługiwane ręcznie w zakresie ich kontroli. Celem jest zmniejszenie czynnika ludzkiego i zminimalizowanie błędów. Stabilny proces może zapewnić odpowiednią jakość produktów i tym samym wspierać osiąganie odpowiednio podnoszonych wymagań.
    Firma Kluthe stara się stale optymalizować procesy klientów, dlatego pracuje nad rozwiązaniami automatyzującymi aspekty pomiarowe i kontrolne procesu obróbki wstępnej we współpracy z firmami z branży pomp dozujących i sektora technologii pomiarowych. Ta współpraca przyniosła już pierwszy produkt: Mini-Scuid, który sprawia, że ​​dane analogowe można wykorzystywać poprzez digitalizację.
    Aby automatycznie kontrolować proces chemiczny, parametry procesu, takie jak temperatura, czas i stężenia muszą być rejestrowane, analizowane i wykorzystywane. Obecnie wciąż trudno jest wiarygodnie zmierzyć koncentrację. Po rozwiązaniu tego złożonego zadania kąpiel chemiczna może być automatycznie kontrolowana za pomocą systemu czujników i dozowania. Dzięki dostosowanym komplementarnym rozwiązaniom zapewniony jest stabilny skład chemiczny kąpieli, a konieczność ingerencji człowieka jest zminimalizowana. Oznacza to również, że cenna siła robocza może być wykorzystana do innych zadań.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Bezpośredni kontakt z działem wsparcia technicznego Kluthe może zapewnić optymalną obsługę klienta. Synergię można również wykorzystać pod względem wzajemnego powiązania zamówień i zapasów klientów. Stwarza to większe bezpieczeństwo zamówień i optymalizuje łańcuch dostaw. Liniowe łańcuchy wartości stają się sieciami, które umożliwiają nowe cyfrowe modele biznesowe. Cała relacja klient-dostawca została na nowo zdefiniowana. – Kiedy restrukturyzujemy relacje biznesowe w celu zwiększenia efektywności, wciąż cenimy sobie osobiste konsultacje i staramy się utrzymywać bezpośredni kontakt z naszymi klientami – podkreślają technolodzy z firmy Kluthe.
    Kontrola cyfrowa oznacza, że ​​chemikalia mogą być wykorzystywane bardziej efektywnie, a tym samym zasoby mogą być oszczędzane. Mniejsza ilość chemikaliów, mniej energii, mniej świeżej wody  i ścieków, a co za tym idzie, także niższe koszty. Obecne programy recyklingu firmy Kluthe również stają się bardziej ukierunkowane na przyszłość. Odzyskiwanie cennych materiałów, przetwarzanie odpadów i działanie w sposób zorientowany na przyszłość – o to właśnie chodzi w „Harmonii w chemii”.                       

    Kluthe Poland
    www.kluthepoland.com.pl

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...