Proces czyszczenia może być łatwo zintegrowany z linią lakierniczą, a także kontrolowany przez system zarządzania produkcją. Zdjęcie: acp systems AG
Największe oszczędności i w pełni zautomatyzowana obsługa
Oprócz wysokiej jakości i konsekwentnej wydajności czyszczenia do wprowadzenia systemu quattroClean są wymagane znacznie niższe nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne, a także znacznie mniejsza przestrzeń. System może być również oszczędnie wykorzystany w kabinie, co jest porównywalne z atutami zastosowania kabiny lakierniczej.
Kolejną zaletą systemu czyszczącego jest jego modułowa konstrukcja, która pozwala na optymalne dopasowanie do każdej aplikacji. W zależności od wymagań stosuje się jedną lub więcej matryc dyszowych, np. gdy system jest zintegrowany z linią do malowania. Proces czyszczenia można zautomatyzować za pomocą robotów, układów jezdnych lub manipulatorów. Wszystkie parametry procesu, takie jak zużycie sprężonego powietrza i dwutlenku węgla, czas obróbki strumieniowej, kąt natarcia i sekwencja ruchów, w tym ruchy 3D, mogą być dokładnie dopasowane do odpowiedniej części, która może tworzyć wzorzec i być przechowywana jako program czyszczący w systemie sterowania. Ponieważ proces czyszczenia jest bardzo podobny do procesu malowania robotami, można zastosować prawie identyczne rozwiązania programistyczne. Ponadto efektywny zakres dyszy może być automatycznie skalowany zgodnie z geometrią obrabianego przedmiotu. Poprzez interfejsy, takie jak Profibus lub Profinet, system czyszczący obsługujący system Industry 4.0 może być również zintegrowany z systemem sterowania linii lakierniczej lub systemem zarządzania produkcją.
Doris Schulz
Komentarze (0)