Doskonale oczyszczona powierzchnia
Automatyzacja strefy obróbki strumieniowej usprawniła proces oczyszczania
Od 1988 roku nazwa GÖWEIL jest synonimem najwyższej jakości produktów w zakresie technologii owijania i prasowania bel. Inne kluczowe obszary obejmują produkcję łamaczy bel i urządzeń transportowych, łyżek wysokiego składowania i szlifierek do noży.
Dzięki niezwykle wysokiemu udziałowi eksportu maszyny GÖWEIL są znane i wykorzystywane nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji maszyn rolniczych, jednak obecnie są dostępne również maszyny do zastosowań przemysłowych. Dzięki temu liczba pracowników wzrosła do ponad 300 osób, a obroty osiągnęły około 50 milionów euro.
Będąc unikatową propozycją sprzedaży, produkty są dostarczane wyłącznie dla sektora profesjonalnego, głównie wykonawców. Wymagania stawiane maszynom są odpowiednio wysokie, co dotyczy również ich powierzchni. Wsparcie klienta jest optymalnie zorganizowane przez własne centra serwisowe w trybie 24/7 i tym samym stanowi kolejny aspekt wydajności.
Nowa powierzchnia i centrum montażowe
Powierzchnie maszyn rolniczych są narażone na duże obciążenia mechaniczne. Dlatego wymagana jest powłoka o dobrej przyczepności. Oprócz funkcji ochronnej, ma ona również za zadanie przedstawić wartość maszyny w atrakcyjny wizualnie sposób. W firmie GÖWEIL zostało to dostrzeżone i odpowiednio wdrożone.
Podstawą projektu były plany i sugestie powstałe podczas wizyt zespołu projektowego GÖWEIL przy podobnych zadaniach produkcyjnych w innych branżach. W ten sposób zdecydowano się na malowanie na mokro zamiast malowania proszkowego, ponieważ w przypadku niektórych części z szerokiej gamy produktów GÖWEIL malowanie na mokro było warunkiem koniecznym. Nawiasem mówiąc, możliwa była automatyczna zmiana koloru dla trzech standardowych kolorów: niebieskiego, żółtego i czarnego.
Firma GÖWEIL produkuje ponad 1000 różnych elementów, z których 90% musi zostać poddane obróbce strumieniowo-ściernej w celu przygotowania do późniejszego malowania na mokro. Części oczyszczane są ze zgorzeliny po spawaniu.
Suma inwestycji dla całego kompleksu wyniosła ponad 27 milionów euro i w ten sposób wyznacza kierunek rozwoju w tym regionie. Planowanie rozpoczęto wstecz, zgodnie z procesem produkcyjnym. Obszar został określony według oczekiwanej zdolności montażowej.
Na podstawie zadanych wydajności obliczono również instalację lakierniczą producenta RIPPERT oraz poprzedzającą ją mokrą chemiczną obróbkę wstępną, podwójny proces płukania z suszeniem, a także technologię obróbki strumieniowej AGTOS. Procesy obróbki, które obejmują również maskowanie, zostały połączone za pomocą systemu przenośników z kołami ciernymi producenta KJ. Dzięki temu możliwa jest produkcja nie tylko według zasady „first-in-first-out”. System umożliwia ustalenie zmodyfikowanej kolejności. I to przez cały czas pracy linii montażowej. Odpowiednie receptury przetwarzania są definiowane i przechowywane przez AV. Każdy nośnik produktu posiada nośnik danych, na którym zapisane są specyficzne parametry przetwarzania.
Na potrzeby przyszłego rozwoju zaplanowano drugą linię lakierniczą. Firma GÖWEIL rozważa zastosowanie tutaj systemu malowania z wykorzystaniem robotów do obróbki części standardowych.
Komentarze (0)