• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 3(143)/2023

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  14.07.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Doskonale oczyszczona powierzchnia

    Doskonale oczyszczona powierzchnia

    Strona 2 z 2

    Interesujące szczegóły dotyczące technologii obróbki strumieniowej
    Zadania związane z obróbką strumieniową wykonywane są przez oczyszczarkę strumieniową AGTOS z ciągłym przenośnikiem podwieszonym typu DHT 25-25. Obrabiane przedmioty różnego rodzaju zawieszone są na belkach poprzecznych o długości 7000 mm. W pomieszczeniu do obróbki strumieniowej można umieścić detale o wymiarach W × H maks. 2500 × 2500 mm. Maksymalna masa obrabianego przedmiotu wynosi 2000 kg.
    Ze względu na dość zróżnicowaną i skośną geometrię obrabianych przedmiotów, system został wyposażony w 16 wysoko wydajnych turbin o mocy 11,0 kW każda. Przetworniki częstotliwości umożliwiają najlepsze ustawienie różnorodnych programów obróbki. Jako ścierniwo można stosować ziarno okrągłe i kątowe. Prędkość przelotowa wynosi ok. 1 do 3 m/min.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Ścierniwo jest recyrkulowane i po oczyszczeniu doprowadzane z powrotem do turbin. Dwa filtry kartridżowe AGTOS typu PF 04-40 zapewniają resztkową zawartość pyłu ≤1 mg/Nm3 w odsysanym powietrzu. Obudowa dźwiękowa redukuje ciśnienie akustyczne do poziomu poniżej 80 dB(A), mierzone zgodnie z DIN 45635.
    Po zakończeniu procesu śrutowania elementy są przedmuchiwane i w ten sposób uwalniane od pyłu i resztek ścierniwa. Dzięki temu przed lakierowaniem są one optymalnie oczyszczone.
    Pozytywnie oceniana jest również kwestia ochrony zasobów. − Szczególnie przepustowość w tym zakładzie jest ogromna – dodaje Mathias Kapfer. − Jeśli przypomnimy sobie pracę w Kirchschlag, to na wykonanie dużej ramy nośnej ręcznie potrzebowaliśmy około trzech kwadransów. Tutaj, dzięki automatycznej obróbce strumieniowej, potrzebujemy około 10 minut. Tak więc wszystko zmieniło się na plus. 

    Mathias Kapfer
    kierownik projektu nowego zakładu, podsumowuje różnice w stosunku do stanu poprzedniego:

    Dzisiaj około 90% procesu jest zautomatyzowane. Oznacza to, że zawieszamy części na systemie, wędrują one w pełni automatycznie przez strefę śrutowania za pośrednictwem układu przenośników. Receptury są przypisane bezpośrednio do nośnika produktu, więc nie ma żadnych ręcznych manipulacji ani nic takiego. Oczekiwania i wyzwania były ogromne. Decyzja o współpracy z AGTOS była słuszna. Najważniejszą zaletą jest to, że nasz największy komponent otrzymujemy za pośrednictwem systemu, co wcześniej nie było możliwe, ponieważ duże ramy bazowe były oczyszczane ręcznie.


    Od lewej: Herbert Göweil (prezes zarządu) i Mathias Kapfer (kierownik projektu) przed oczyszczarką AGTOS

    Ulf Kapitza
    AGTOS GmbH
    info@agtos.de
    www.agtos.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Widok na kaskadowy separator powietrzny
    Duży przedmiot po procesie obróbki strumieniowej
    Przedmioty przed procesem obróbki strumieniowej
    Przedmioty po procesie obróbki strumieniowej

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...