• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 3(119)/2019

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  10.06.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 11 minut

    Strona 3 z 5


    Tabela 1. Najczęściej spotykane minerały granatów. 

    Obróbka strumieniowo-ścierna na sucho

    Grube ziarna granatu ściernego 20/40, 20/60 i 30/60 są zalecane do czyszczenia strumieniowo-ściernego. Granat almandynowy to naturalny minerał znany ze swojej naturalnej twardości i sprężystości, który zapewnia wysoką wydajność podczas obróbki strumieniowo-ściernej powierzchni. Jego wewnętrzna fizyczna i chemiczna jednorodność gwarantuje doskonałą wydajność. Granat stale zastępuje inne ścierniwa, ponieważ jest przyjazny dla środowiska i nadaje się do ponownego użycia.

    Zalety ścierniwa z granatu almandynowego do suchego piaskowania

    Granat almandynowy jest minerałem szeroko stosowanym do piaskowania i zwykle pochodzi z osadów (rzecznych lub plaż). Stosowanie granatu w stosunku do innych minerałów ma wiele zalet, ponieważ może być używany zarówno do piaskowania na mokro, jak i sucho. Granaty tworzą wyraźne profile chropowatości i praktycznie nie osadzają się na powierzchni obrabianej. Z tego powodu stosuje się je przed powlekaniem powłok ochronnych i zapewniają dobrą adhezję, a także są doskonałe do ​​zastosowań, w których wymagane jest niewielkie przenikanie piasku do podłoża lub całkowity jego brak. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Granat firmy REWA jest ścierniwem uniwersalnym, z powodu wysokiej czystości tego ścierniwa można go używać do czyszczenia wszystkich materiałów, takich jak: stal nierdzewna czy metale kolorowe. Pyli znacznie mniej od innych ścierniw mineralnych z powodu wysokiej odporności na zginanie. Bardzo wysokie przewodzenie ładunków elektrycznych przez ziarna granatu jest przyczyną wyjątkowej właściwości polegającej na niepowstawaniu iskier przy uderzeniu ziaren ściernych o metalową powierzchnię ani niegromadzenia się na powierzchni ziaren ściernych granatu almandynowego ładunków elektryczności statycznej. Pozwala to na szerokie zastosowanie granatu w atmosferze grożącej wybuchem i zapaleniem, np. przy pracach remontowych na tankowcach, platformach wydobywczych gazu i ropy, w rafineriach, zakładach przetwórstwa ropy, stacjach paliw, przy remontach rurociągów, zbiornikach paliw i chemikaliów oraz materiałów łatwopalnych. Używany jest w podłogach przemysłowych  ze względu na właściwości antypoślizgowe oraz do artystycznego grawerowania lub matowania powierzchni, takich jak szkło, marmur, granit itp.
    Według informacji firmy Marco granat almandynowy z kruszonej skały (Hard Rock) nadaje się do usuwania powłok uretanowych, epoksydowych, fenoloepoksydowych i poliuretanowych, natomiast granat rzeczny i plażowy (Alluvial) do usuwania powłok akrylowych i emalii oraz uretanowych i epoksydowych. Granat jest preferowany jako minerał piaskujący w zbiornikach i innych zamkniętych przestrzeniach, gdzie konieczne jest użycie ścierniwa o niskim pyleniu oraz w suchych dokach, na mostach rzecznych i w stoczniach, gdzie problemem jest zanieczyszczenie wody. Jest również szeroko stosowany do obróbki aluminiowych i szklanych powierzchni, hangarów i w lakierniach przemysłowych. Granat jest również używany przed malowaniem proszkowym i do demineralizowania powierzchni. Jest dostępny w różnych odcieniach, od różowego, czerwonego, do brązowego, szarego i czarnego. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...