• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 2(130)/2021

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  20.05.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Dzięki modułowej koncepcji UCMSmartLine, wielokomorowe systemy mycia zanurzeniowego mogą być indywidualnie projektowane do szerokiego zakresu zastosowań. System elektryczno-sterujący jest już zintegrowany w każdym module.

    Dzięki modułowej koncepcji UCMSmartLine, wielokomorowe systemy mycia zanurzeniowego mogą być indywidualnie projektowane do szerokiego zakresu zastosowań. System elektryczno-sterujący jest już zintegrowany w każdym module.

    Strona 1 z 3

    UCMSmartLine – wysoce elastyczny, modułowy system czyszczenia ultradźwiękowego

    W wielu branżach i na wielu rynkach przedsiębiorstwa stają przed coraz większymi wymaganiami dotyczącymi czystości swoich części. Często można to osiągnąć tylko dzięki wysoce precyzyjnym procesom czyszczenia dostosowanym do określonych wymagań. Do tego typu zastosowań firma UCM opracowała nową, ekonomiczną technologię czyszczenia ultradźwiękowego z serii UCMSmartLine. System oparty na znormalizowanych modułach zawiera zintegrowane obwody elektryczne i sterujące do procesów czyszczenia, płukania, suszenia, załadunku i rozładunku, a także wszechstronny system transportu. Moduły można skonfigurować w celu tworzenia niestandardowych, rozszerzalnych systemów do czyszczenia wstępnego, pośredniego i końcowego. 

    Szwajcarska firma UCM AG jest oddziałem grupy SBS Ecoclean, która specjalizuje się w wykańczaniu i czyszczeniu precyzyjnym. Dzięki nowo opracowanej serii wielokomorowych zanurzeniowych systemów czyszczenia UCMSmartLine firma odpowiada na trend, który pojawia się od pewnego czasu w wielu branżach i który coraz bardziej nabiera tempa. Ze względu na nowe i bardziej surowe wymagania dotyczące produktów, jak również zmiany w technologiach produkcji, klejenia i powlekania, a także bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska w niektórych sektorach, wymagania dotyczące czystości komponentów stale rosną. Firmy z sektora medycznego, przemysłu zegarmistrzowskiego i jubilerskiego, optyki, precyzyjnej i mikrotechnologii, przemysłu motoryzacyjnego i jego dostawców, producentów obrabiarek i przemysłu powłokowego stoją przed wyzwaniem spełnienia tych rygorystycznych specyfikacji dotyczących czystości pyłowej i chemicznej za pomocą niezawodnych procesów przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Podobną sytuację można zaobserwować również w sektorze MRO (konserwacja, naprawy, operacje) z branż takich, jak lotnictwo, elektronika, inżynieria medyczna itp.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Optymalna adaptowalność i rozszerzalność dla przyszłych operacji

    Dzięki sprytnie zaprojektowanej koncepcji modułowej nowego UCMSmartLine, bardzo kompaktowe ultradźwiękowe wielokomorowe systemy czyszczenia zanurzeniowego mogą być zbudowane z trzema do dziewięciu etapami czyszczenia i płukania do czyszczenia wstępnego, pośredniego i końcowego. Dzięki temu system może być indywidualnie konfigurowany do szerokiego spektrum zastosowań i może być dalej dostosowywany w dowolnym momencie w zależności od zmieniających się warunków rynkowych. Dostępne są podwójne i potrójne moduły dla etapów procesu „czyszczenie i płukanie” lub „czyszczenie, mycie i płukanie”, a dodatkowo można je dowolnie łączyć. Dzięki opcjonalnemu modułowi wykańczanie dwustopniowe oraz precyzyjne procesy płukania można połączyć z kaskadową odwróconą osmozą lub z wodą zdemineralizowaną. 

    Ultradźwiękowe moduły czyszczące, które są standardowo podgrzewane i wyposażone w obwód filtrujący, można również dostosować do szerokiego zakresu zastosowań. Uniwersalność pozwala na stosowanie ultradźwięków pojedynczych (25, 40, 80 kHz), podwójnych (25/50, 40/80 kHz) oraz wieloczęstotliwościowych (40/80/120 kHz). Przetworniki ultradźwiękowe są umieszczane na dnie i/lub po jednej stronie zbiorników o wymiarach 370 x 420 x 390 mm (dł. x szer. x wys.). Części są suszone promieniowaniem podczerwonym, gorącym powietrzem lub w próżni. W zależności od obszaru aplikacji te technologie suszenia można również stosować hybrydowo. Stacje załadunku i rozładunku UCMSmartLine można umieścić z przodu lub z boku, w zależności od dostępnej przestrzeni i układu instalacji, tak aby zapewnić optymalny przepływ materiału. Zadania mogą być wykonywane ręcznie lub automatycznie.
    W przypadku zastosowań czyszczących wymagających wyjątkowo czystego środowiska, jeden lub dwa filtry HEPA można zainstalować na górze obudowy urządzeń, w zależności od długości systemu. Z reguły używane są dwa pola przepływu, który tworzą czystą atmosferę w cleanroom’ie od ostatniego stanowiska płukania do miejsca rozładunku. UCMSmartLine można również bezpośrednio połączyć z cleanroom’em.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Standardowy automatyczny system transportu wyposażony jest w serwonapęd zapewniający wyjątkowo delikatny transport obrabianego przedmiotu i specyficzne dla danych części podnoszenie do wstępnego suszenia, gdy opuszczają one ostatni zbiornik.
    Do dziewięciu etapów czyszczenia i płukania można zintegrować z systemem czyszczenia i wyposażać je w różne moduły do użytku z ultradźwiękami o pojedynczej, podwójnej i wieloczęstotliwościowej fali.
    Wszystkie mokre zbiorniki systemu, który w całości wykonany jest ze stali nierdzewnej polerowanej elektrolitycznie, posiadają dwustronny przelew, który zapewnia natychmiastowe usuwanie oderwanych cząstek i innych zanieczyszczeń. Minimalizuje to ryzyko ponownego zanieczyszczenia podczas przenoszenia części.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...