Johan de Hek, kierownik zakładu w firmie Benseler Oberflächentechnik, zakład Lüdenscheid, kontroluje obrobione elementy przed wysyłką.
O firmie Benseler
W 1961 roku Manfred Benseler założył firmę jako przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką metali. Koncentracja na innowacjach, jakości i ekonomiczności stanowiła podstawę pomyślnego rozwoju firmy. Od ponad pięciu dekad Benseler stał się liderem na rynku w różnych obszarach technologii obróbki powierzchni, technologii powlekania i technologii gratowania.
Firma Benseler jest dziś uznanym nośnikiem wiedzy i partnerem systemowym we wszystkich obszarach biznesowych, rozumiejąc rynek w jego aspektach i łącząc się z klientami. Sukces gospodarczy jest podstawą zachowania konkurencyjności także w przyszłości.
Koncepcja bębnowych oczyszczarek strumieniowo-ściernych AGTOS
Bębnowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne są napełniane partiami za pomocą automatycznych urządzeń załadowczych. W tym celu bęben znajduje się w pozycji załadunku. Po operacji załadunku obraca się on do pozycji obróbki strumieniowo-ściernej. Wysokowydajna turbina AGTOS rzuca ścierniwo w obracający się bęben. Dzięki dobremu wymieszaniu wszystkie elementy są równomiernie obrabiane. Po obróbce strumieniowo-ściernej powracają one do pojemników wyjściowych przez delikatne przechylanie bębna lub też są one transportowane dalej na przenośniku taśmowym.
Kombinacja kilku maszyn oferuje możliwość zrealizowania ciągłej produkcji. Oprócz zwiększenia wydajności przez dodatkowe maszyny, można w ten sposób zredukować czas nieprodukcyjny i skompensować przestoje, na przykład wskutek konserwacji.
Dla bezpiecznej produkcji są niezbędne sprawdzone procedury. Wysokowydajne turbiny AGTOS z praktycznym systemem jednowarstwowym są łatwym w konserwacji i wydajnym dodatkiem dla systemów. Zoptymalizowana konstrukcja oszczędza ścierniwo, narzędzie technologii strumieniowo-ściernej. Oprócz sprawdzonej technologii turbin szczególnie ważna jest niezawodna i przyjazna w obsłudze technologia filtrowania. Zależne od różnicy ciśnień czyszczenie wkładów filtracyjnych również przyczynia się do ekonomicznej eksploatacji.
Kolejnym aspektem przy konstrukcji bębnowych oczyszczarek strumieniowo-ściernych była oszczędność energii. Wszystkie napędy zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującą dyrektywą w sprawie ekoprojektu. W rezultacie oczyszczarka strumieniowo-ścierna zużywa stosunkowo małą ilość energii w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. W ten sposób koszty operacyjne są utrzymywane na niskim poziomie.
Wielkość potrzebnej oczyszczarki strumieniowo-ściernej jest opracowywana w oparciu o wymagania i doświadczenie klienta. Wiele zmiennych, takich jak wydajność turbiny, system załadunku i rozładunku, rodzaj ścierniwa lub inne czynniki wpływają na bardzo indywidualny system dla danego klienta.
Ścierniwo jest zawsze utrzymywane w obiegu. W tym celu jest ono zbierane po procesie strumieniowo-ściernym, przenoszone za pomocą podnośnika kubełkowego do górnej części maszyny, gdzie jest ono czyszczone i uwalniane od ścierniwa podwymiarowego, zanim zostanie ono doprowadzone z powrotem do wysokowydajnych turbin.
Komentarze (0)