• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 5(121)/2019

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  08.10.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Johan de Hek, kierownik zakładu w firmie Benseler Oberflächentechnik, zakład Lüdenscheid, kontroluje obrobione elementy przed wysyłką.

    Johan de Hek, kierownik zakładu w firmie Benseler Oberflächentechnik, zakład Lüdenscheid, kontroluje obrobione elementy przed wysyłką.

    Strona 2 z 3

    O firmie Benseler
    W 1961 roku Manfred Benseler założył firmę jako przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką metali. Koncentracja na innowacjach, jakości i ekonomiczności stanowiła podstawę pomyślnego rozwoju firmy. Od ponad pięciu dekad Benseler stał się liderem na rynku w różnych obszarach technologii obróbki powierzchni, technologii powlekania i technologii gratowania. 
    Firma Benseler jest dziś uznanym nośnikiem wiedzy i partnerem systemowym we wszystkich obszarach biznesowych, rozumiejąc rynek w jego aspektach i łącząc się z klientami. Sukces gospodarczy jest podstawą zachowania konkurencyjności także w przyszłości.

    Koncepcja bębnowych oczyszczarek strumieniowo-ściernych AGTOS

    Bębnowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne są napełniane partiami za pomocą automatycznych urządzeń załadowczych. W tym celu bęben znajduje się w pozycji załadunku. Po operacji załadunku obraca się on do pozycji obróbki strumieniowo-ściernej. Wysokowydajna turbina AGTOS rzuca ścierniwo w obracający się bęben. Dzięki dobremu wymieszaniu wszystkie elementy są równomiernie obrabiane. Po obróbce strumieniowo-ściernej powracają one do pojemników wyjściowych przez delikatne przechylanie bębna lub też są one transportowane dalej na przenośniku taśmowym.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Osobliwość tkwi w szczegółach: przede wszystkim należy ustalić, jakie wymagania ma klient wobec procesu obróbki strumieniowo-ściernej. Z tego wynika wymaganie wobec maszyny: geometria dna bębna, perforacja w bębnie w celu odpływu ścierniwa, stopień wymieszania części. Ta część projektu polega na wzajemnej wymianie doświadczeń między klientem a producentem. 
    Kombinacja kilku maszyn oferuje możliwość zrealizowania ciągłej produkcji. Oprócz zwiększenia wydajności przez dodatkowe maszyny, można w ten sposób zredukować czas nieprodukcyjny i skompensować przestoje, na przykład wskutek konserwacji. 
    Dla bezpiecznej produkcji są niezbędne sprawdzone procedury. Wysokowydajne turbiny AGTOS z praktycznym systemem jednowarstwowym są łatwym w konserwacji i wydajnym dodatkiem dla systemów. Zoptymalizowana konstrukcja oszczędza ścierniwo, narzędzie technologii strumieniowo-ściernej. Oprócz sprawdzonej technologii turbin szczególnie ważna jest niezawodna i przyjazna w obsłudze technologia filtrowania. Zależne od różnicy ciśnień czyszczenie wkładów filtracyjnych również przyczynia się do ekonomicznej eksploatacji.
    Kolejnym aspektem przy konstrukcji bębnowych oczyszczarek strumieniowo-ściernych była oszczędność energii. Wszystkie napędy zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującą dyrektywą w sprawie ekoprojektu. W rezultacie oczyszczarka strumieniowo-ścierna zużywa stosunkowo małą ilość energii w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. W ten sposób koszty operacyjne są utrzymywane na niskim poziomie. 
    Wielkość potrzebnej oczyszczarki strumieniowo-ściernej jest opracowywana w oparciu o wymagania i doświadczenie klienta. Wiele zmiennych, takich jak wydajność turbiny, system załadunku i rozładunku, rodzaj ścierniwa lub inne czynniki wpływają na bardzo indywidualny system dla danego klienta.
    Ścierniwo jest zawsze utrzymywane w obiegu. W tym celu jest ono zbierane po procesie strumieniowo-ściernym, przenoszone za pomocą podnośnika kubełkowego do górnej części maszyny, gdzie jest ono czyszczone i uwalniane od ścierniwa podwymiarowego, zanim zostanie ono doprowadzone z powrotem do wysokowydajnych turbin.            

    GALERIA ZDJĘĆ

    Trzy bębnowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne AGTOS w zautomatyzowanym procesie.
    Załadunek bębnowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS w elementy obrabiane (elementy złączne).

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...