• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 1(141)/2023

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  20.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Ścierniwa ze staliwa wysokowęglowego i nierdzewnego

    Ervin jest specjalistą w dziedzinie ścierniw metalowych, z historią sięgającą wynalezienia i opatentowania procesu odlewania ścierniwa staliwnego w latach 20. XX wieku przez założyciela firmy, Johna F. Ervina. Firmę nadal prowadzą potomkowie założyciela, a jego pragnienie robienia wszystkiego w najlepszy możliwy sposób wciąż motywuje zespół Ervina.

    Technologia produkcji ścierniw Ervin ze staliwa wysokowęglowego i nierdzewnego jest najbardziej zaawansowana na świecie. Zakłady produkcyjne w Niemczech wytwarzają śrut kulisty i łamany o stałej, wysokiej jakości, co jest gwarancją dużej wydajności.
    W testach przeprowadzanych w warunkach laboratoryjnych w firmie Ervin i powtarzanych w aplikacjach obróbki strumieniowo-ściernej klientów ścierniwa Ervin ze staliwa wysokowęglowego i nierdzewnego konsekwentnie przewyższają odpowiedniki konkurencji pod względem żywotności i przekazywanej energii, zapewniając odbiorcom najwyższą wydajność i najniższe koszty. Widać to szczególnie w szerokiej gamie produktów z wysokowęglowego śrutu łamanego dostępnych dla branży przygotowywania powierzchni. Ervin produkuje śrut o czterech stopniach twardości, którego można użyć do wytworzenia idealnej powierzchni przed nakładaniem powłok. Zastosowanie miększego śrutu łamanego skutkuje mniejszą wysokością profilu powierzchni i wysoką żywotnością ścierniwa pozwalającą utrzymać jego zużycie i koszty procesu na niskim poziomie. Stosowanie twardszego śrutu łamanego może prowadzić do skrócenia czasu czyszczenia i zwiększenia produktywności, jak również zapewnienia specjalistycznych profili chropowatości powierzchni, nawet dla najtrudniejszych środowisk korozyjnych. W połączeniu ze specjalistycznym, lokalnym wsparciem technicznym odpowiedni produkt ze śrutu łamanego może być dostosowany do wymagań każdego użytkownika.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W przypadku aplikacji nieżelaznych dotychczasowy użytkownik tlenku glinu może osiągnąć ogromną korzyść przechodząc na śrut łamany Ervin Amagrit ze staliwa nierdzewnego, stosowany głównie do śrutowania pneumatycznego przed nakładaniem powłok. Tlenek glinu ma bardzo dużą szybkość rozpadu, co skutkuje powstawaniem sporych ilości pyłu podczas pracy. Takie poziomy zapylenia stwarzają niekorzystne warunki dla operatora, co może prowadzić do nadmiernego lub niedostatecznego śrutowania i niskiej wydajności. Do tego dochodzi wysoka ilość odpadów do utylizacji, wymiana filtrów i części ulegających zużyciu oraz związane z tym koszty. Ervin Amagrit umożliwia śrutowanie z wyjątkowo niską emisją pyłu dzięki temu, że wytrzymuje 800–1000 cykli w porównaniu do 5–10 cykli w przypadku ścierniw mineralnych. Całkowite koszty obróbki strumieniowo-ściernej przy użyciu śrutu Ervin Amagrit mogą być nawet 30-krotnie niższe. 
    Ervin wprowadził na rynek również Amapure – dodatek odtłuszczający do ścierniw metalicznych. Jeśli olej i smar dostaną się do procesu śrutowania, może to mieć negatywny wpływ na śrutowaną powierzchnię przed nakładaniem powłok. W związku z czym prawidłowe utrzymywanie zrównoważonej ziarnistości mieszanki roboczej ścierniwa, co jest kluczowym warunkiem dla wysokiej wydajności procesu i jakości powierzchni, może okazać się niemożliwe. Olej i smar mogą powodować pozostawanie w maszynie pyłu negatywnie wpływającego na wydajność filtra. Niepożądane zanieczyszczenia, w połączeniu z podwyższoną ilością pyłu, mogą negatywnie wpływać na parametry adhezyjne i odporność na korozję kolejnych warstw powłok. Amapure wiąże olej oraz smar i jest w naturalny sposób usuwany w procesie filtracji, pozostawiając po sobie oczyszczoną mieszankę roboczą ścierniwa. 

    Ervin
    www.ervin.eu

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...