• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 1(147)/2024

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  07.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Obróbka powierzchni z AGTOS

    Oczyszczarki strumieniowo-ścierne są wykorzystywane do obróbki powierzchni szerokiej gamy elementów. AGTOS, wiodący producent oczyszczarek strumieniowych z Konina, po raz pierwszy prezentuje swój program produktów na kieleckich targach STOM podczas Przemysłowej Wiosny.

    Oczyszczarki AGTOS są bardzo wytrzymałe i ekonomiczne. Długa żywotność części zużywających się i optymalne czyszczenie ścierniwa to ważne cechy tych maszyn. Pozwala to obniżyć koszty zakupu oraz montażu. Udogodnieniem jest ponadto Smart Monitoring. To system generowania danych procesowych, a tym samym przejrzystej wizualizacji stanu maszyny, który ułatwia planowanie kontaktów serwisowych, obniżając koszty.

    Oczyszczarki strumieniowe z przenośnikiem podwieszanym

    Przykładowym produktem mogą być oczyszczarki strumieniowe z przenośnikiem podwieszanym, które są jednymi z najbardziej elastycznych typów oczyszczarek strumieniowych. Są one wykorzystywane do obróbki różnych elementów w celu usuwania rdzy, zendry, końcowego piaskowania, gratowania i wykańczania wrażliwych komponentów lub do szorstkowania powierzchni w celu późniejszego powlekania. Zazwyczaj są oferowane jako systemy wsadowe lub ciągłe. Istnieją jednak liczne formy pośrednie, które są zorientowane na prowadzenie szyn systemu zawieszenia. W wielu przypadkach różne procesy obróbki, takie jak piaskowanie, malowanie i późniejsze suszenie, można łączyć ze sobą za pomocą systemu przenośników podwieszanych, wykorzystując w ten sposób ogromny potencjał racjonalizacji.

    Dalsze możliwości urozmaicenia wynikają z zastosowania różnych stelaży do obróbki strumieniowo-ściernej, za pomocą których elementy obrabiane są podawane do maszyny. W wielu przypadkach standardowe ramy do obróbki strumieniowo-ściernej z tarczami, koszami lub prętami mogą rozwiązać to zadanie. Jednak wymagania klientów są zawsze szczegółowo wyjaśniane i często prowadzą do niestandardowych rozwiązań. Określenie odpowiedniej koncepcji maszyny zależy między innymi od obrabianych przedmiotów, wymaganej wydajności i, co nie mniej ważne, pomysłów klienta dotyczących zoptymalizowanego procesu produkcyjnego.

    Sekwencja działania 

    Obrabiane elementy są zawieszane na ramie śrutowniczej lub bezpośrednio na obracających się hakach przekładni jezdnej i przesuwane tuż przed maszynę do obróbki stali. Automatyczne urządzenie podające transportuje je do pierwszej pozycji śrutowania.

    Po uruchomieniu programu drzwi maszyny są automatycznie zamykane i blokowane elektro­pneumatycznie. Obrabiane elementy są śrutowane podczas obracania w trzech pozycjach, zgodnie z ustawionym czasem śrutowania. Ścierniwo jest utrzymywane w obiegu i czyszczone do ciągłego użytku. Oczyszczone ścierniwo jest podawane ze zbiornika do wysoko wydajnych turbin za pomocą urządzenia dozującego.
    Po zakończeniu cyklu obróbki strumieniowo-ściernej i zatrzymaniu turbin drzwi maszyny otwierają się automatycznie, a wieszak przedmiotu obrabianego powraca do pozycji wyjściowej. Wentylator wytwarza podciśnienie niezbędne do zapewnienia bezpyłowej pracy systemów obróbki strumieniowo-ściernej. Wyciągane powietrze jest oczyszczane przez system filtrów. 

    Ekspert w technologii obróbki strumieniowo-ściernej