• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 6(110)/2017

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  18.12.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Zdjęcie po badaniu cynku w komorze solnej przy wykorzystaniu identycznego podłoża a innej technologii obróbki wstępnej.

    Zdjęcie po badaniu cynku w komorze solnej przy wykorzystaniu identycznego podłoża a innej technologii obróbki wstępnej.

    Strona 2 z 2

    Opłacalne alternatywy

    Przyjazne dla środowiska, zaawansowane technicznie i opłacalne alternatywy dla obecnych procesów opartych na wykorzystaniu chromu są już dostępne. Te nowe technologie obróbki wstępnej oferują znaczące korzyści, biorąc pod uwagę zdrowie, bezpieczeństwo i koszty. Nawet sam fakt, że nie wytwarzają odpadów z zawartością chromu oznacza, że firmy nie ponoszą znacznych kosztów związanych z ich przetwarzaniem i usuwaniem. Oprócz tego można znacząco zmniejszyć ilość wody wymaganej do płukania i w związku z tym ilość wytwarzanej wody odpadowej.
    Firma Chemetall, będąca światową jednostką biznesową oddziału BASF Coatings, była jedną z pierwszych, która wprowadziła technologię przyjazną dla środowiska celem standaryzacji obróbki wstępnej stali i stali ocynkowanej ogniowo. Technologia ta jest znana pod nazwą Oxsilan, jest kompatybilna z różnymi metalami i nie zawiera chromu, co powoduje, że jest to rozwiązanie długoterminowe w związku z rozporządzeniem REACH. Chemetall jest także dostawcą całej gamy substancji chemicznych wykorzystywanych do obróbki wstępnej podłoży stalowych ocynkowanych ogniowo, począwszy od technologii czyszczących i trawiących, a skończywszy na powłokach konwersyjnych i produktach do oczyszczania wody odpadowej. Wszystko to sprawia, że przejście na proces bezchromowy jest znacznie łatwiejszy.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Przechodząc na nową technologię obróbki wstępnej należy wziąć pod uwagę cały proces – od podłoża, przez metodę płukania, po system lakierniczy. Tylko wtedy, gdy oszacowano wszystkie te czynniki, można wprowadzić wysokiej jakości system duplex.
    Technologia Oxsilan jest wykorzystywana już od kilku lat i ma swoje zalety. Na przykład koszty związane z procesem są niższe, ponieważ obróbka wstępna odbywa się w niższej temperaturze, co prowadzi do zmniejszenia zużycia energii. Z usuwaniem odpadów i ich przechowywaniem, jak również z zapewnieniem ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, wiążą się mniejsze koszty i nakład pracy. Proces ten jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami lakierów i powłok proszkowych oraz zapewnia wysoki poziom przyczepności lakieru. Wyniki badania przyczepności powłoki metodą siatki nacięć obejmującego oryginalne elementy po cynkowaniu ogniowym, cynkowaniu termodyfuzyjnym i powlekaniu ogniowym są imponujące. Ta wysokiej jakości technologia jest przyjazna dla środowiska i opłacalna do celów obróbki wstępnej stali i stali ocynkowanej ogniowo. Proces Oxsilan spełnia większość norm i specyfikacji wymaganych przez stowarzyszenia i przedsiębiorstwa branżowe. Obejmują one 504-godzinne badanie w komorze solnej zgodnie z normą DIN EN ISO 9227 NSS oraz próbę gotowania połączoną z badaniem przyczepności powłoki metodą siatki nacięć. Procedury zatwierdzania Qualisteelcoat i GSB/IQC są w toku.          

    Thomas Willumeit
    Chemetall GmbH  

    GALERIA ZDJĘĆ

    Przyczepność lakieru (badana metodą siatki napięć) oryginalnych elementów po cynkowaniu ogniowym, cynkowaniu termodyfuzyjnym i powlekaniu ogniowym przy użyciu technologii obróbki wstępnej Oxsilan.
    Różne rodzaje cynkowania. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na materiały ocynkowane coraz większą uwagę zwraca się na jakość procesu. Celem jest wprowadzenie jednolitego standardu.
    Zdjęcie po badaniu cynku w komorze solnej przy wykorzystaniu identycznej technologii obróbki wstępnej (Oxsilan) a innego podłoża.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...