• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 5(127)/2020

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  29.10.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Jeśli chodzi o selektywne czyszczenie powierzchni połączeń konstrukcyjnych, takich jak części nadwozia lub obudowy akumulatorów, wytrzymały, zimny i suchy proces quattroClean z szerokim oknem roboczym zapewnia spełnienie wymagań czystości.

    Jeśli chodzi o selektywne czyszczenie powierzchni połączeń konstrukcyjnych, takich jak części nadwozia lub obudowy akumulatorów, wytrzymały, zimny i suchy proces quattroClean z szerokim oknem roboczym zapewnia spełnienie wymagań czystości.

    Strona 2 z 3


        Połączony efekt czterech mechanizmów działania umożliwia niezawodne usuwanie zanieczyszczeń cząsteczkowych i filmowych z tworzyw sztucznych (ze wzmocnieniem włóknistym lub bez) i elementów metalowych poprzez zautomatyzowany proces na linii.

    Zimny, łatwy do automatyzacji proces czyszczenia z szerokim oknem operacyjnym 

    Opracowana ponad 20 lat temu technologia quattroClean jest jednym z najbardziej wydajnych, efektywnych i wszechstronnych procesów czyszczenia na sucho dostępnych na rynku. Różne właściwości związane z procesem umożliwiają technologii osiąganie lepszych i bardziej niezawodnych wyników w produkcji seryjnej w porównaniu do innych metod czyszczenia na sucho, takich jak czyszczenie plazmą pod ciśnieniem atmosferycznym lub czyszczenie laserowe. Proces acp jest też bardziej wytrzymały i posiada szerokie okno operacyjne. Kolejną zaletą jest to, że obrabiane obszary elementów nie nagrzewają się podczas czyszczenia.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Dzięki skalowalności systemu quattroClean zgodnego z Przemysłem 4.0, można go łatwo dostosować do różnych aplikacji i geometrii komponentów, oszczędzając miejsce. Wszystkie parametry procesu, takie jak przepływy objętościowe dla sprężonego powietrza i dwutlenku węgla, liczba strumieni oraz czas i obszar, na który jest aplikowany strumień, są precyzyjnie dobrane do danego elementu na podstawie wcześniej przeprowadzonych testów pilotażowych w laboratorium technicznym ACP. Parametry uwzględniają również właściwości materiału i rodzaj zanieczyszczenia wymagającego usunięcia i można je zapisać w sterowaniu systemu jako programy czyszczenia specyficzne dla konkretnych elementów. Zindywidualizowane koncepcje systemowe są opracowywane przez acp na podstawie standardowych modułów. Mają one postać samodzielnych rozwiązań oraz systemów do integracji z liniami produkcyjnymi i sieciowymi środowiskami produkcyjnymi. 

    Adhezyjna obróbka wstępna elementów konstrukcyjnych wykonanych z tworzyw sztucznych oraz metali

    Proces quattroClean, w porównaniu z czyszczeniem plazmowym pod ciśnieniem atmosferycznym, sprawdził się jako obróbka wstępna (usuwanie pozostałości środka antyadhezyjnego i aktywacja powierzchni) dla dwóch części łączonych, które są wykonane z poliamidu wzmocnionego włóknem (PA) i niewzmocnionego PA. Elementy czyszczone plazmą nie spełniały wymagań niszczącej próby przyczepności przeprowadzonej po sklejeniu. Ponadto wąskie okno procesu czyszczenia plazmowego oznaczało, że parametry, takie jak czas naświetlania, odległość i kąt padania plazmy musiały być ściśle przestrzegane, aby skutecznie oczyścić powierzchnię i nie uaktywniać nadmiernie tworzywa. W tym przypadku ACP współpracowało z klientem w celu opracowania wieloetapowego procesu, w którym komponenty są nie tylko czyszczone automatycznie, ale także aktywowane i łączone.

    Azjatycki producent OEM szukał procesu usuwania minimalnych ilości pozostałości oleju ciągarniczego z formowanych aluminiowych części korpusu przed procesem klejenia. Firma przeprowadziła testy porównawcze z technologiami czyszczenia plazmą, laserem i quattroClean. Podczas gdy proces plazmowy okazał się nieskuteczny, laserowe czyszczenie pozwoliło usunąć olej, jednak podczas czyszczenia komponent nagrzał się, co spowodowało niepożądane skutki uboczne. Było to kryterium wykluczenia, podobnie jak stosunkowo niska prędkość procesu. Oprócz osiągnięcia docelowych wartości czystości i wykazania wysokich prędkości procesu oraz niezawodności, proces quattroClean imponował również swoją solidnością i opłacalnością. Według obliczeń klienta koszty inwestycyjne to tylko jedna czwarta kosztów mokrego procesu chemicznego, a koszty operacyjne to mniej niż połowa.            

    GALERIA ZDJĘĆ

    Kleje można nakładać bezpośrednio po aktywacji lub po pośrednim etapie aktywacji.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...