• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 2(100)/2016

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  15.03.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Innowacyjny system wykończeniowy R6/1000 SF-Auto z robotem podawczym umożliwia w pełni zautomatyzowane usuwanie zadziorów z komponentów wykonanych z uszlachetnianych stali narzędziowych.

    Innowacyjny system wykończeniowy R6/1000 SF-Auto z robotem podawczym umożliwia w pełni zautomatyzowane usuwanie zadziorów z komponentów wykonanych z uszlachetnianych stali narzędziowych.

    Strona 1 z 2

    Innowacyjne rozwiązanie wykończeniowe Drag Finishing, czyli technologia zanurzeniowo wlecząca z zastosowaniem robota podawczego do załadunku

    Dążyć cały czas do przyszłości, opracowując nowoczesne rozwiązania w zakresie obróbki metali skrawaniem – takie wyzwanie stawia sobie Walter AG, prowadząc jednocześnie innowacyjne prace rozwojowe w obszarze narzędzi i konsekwentnie optymalizując procesy. Przedsiębiorstwo inwestuje w tym celu w najnowocześniejsze technologie produkcji, do których zalicza się także nowy system wykończeniowy Drag Finishing firmy Rösler z robotem podawczym. Urządzenie umożliwia w pełni zautomatyzowane usuwanie zadziorów z najróżniejszych elementów, w tym przypadku korpusów narzędzi, z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa procesowego i elastyczności zastosowań.

    Firma Walter AG, utworzona w 1919 roku, to jedno z wiodących, działających na całym świecie przedsiębiorstw oferujących kompletne rozwiązania na obszarze narzędzi precyzyjnych do obróbki metalu, a jednocześnie uznany lider innowacji na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo to, mające główną siedzibę w Türingen, łączy w sobie pięć marek Walter, Walter Titex, Walter Prototyp, Walter Valenite i Walter Multiply. Centralną wartością przedsiębiorstwa Walter są kompetencje technologiczne. Oferta obejmująca 45 tys. narzędzi precyzyjnych uzupełniana jest o indywidualne doradztwo i terminowy serwis na obszarze całego łańcucha procesowego. To decydująca wartość dodana w zakresie wydajności, produktywności oraz bezpieczeństwa procesu w przypadku klientów z branży lotnictwa i branży kosmicznej, przemysłu samochodowego, budowy silników, technologii związanych z energią oraz transportem kolejowym.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Wykorzystanie innowacji do optymalizacji procesu

    Ciągłe inwestowanie w innowacyjne prace rozwojowe jest założeniem, aby systematycznie optymalizować procesy produkcyjne. – Dlatego staramy się stale uzyskiwać informacje, jakie nowe rozwiązania pojawiają się na rynku – mówi dr inż. David Boehnke, manager technology Research & Development w firmie Walter. – Przy tym istotni są dla nas niezawodni partnerzy, którzy we własnym zakresie intensyfikują proces rozwoju i optymalizują go zgodnie z naszymi wymogami.
    Tego typu innowacją jest urządzenie do obróbki wykończeniowej Drag Finishing Rösler R6/1000 SF-Auto z robotem podawczym. System ten umożliwia w pełni zautomatyzowane usuwanie zadziorów z detali wykonanych z uszlachetnianych stali narzędziowych, które później doposażane są w produkty z twardego metalu na potrzeby frezowania, toczenia, wiercenia i gwintowania.

    Nie tylko urządzenie, ale kompletne rozwiązanie

    – Poza samym rozwiązaniem systemowym, obejmującym maszyny i ich automatyzację, decydujące było, że od firmy Rösler uzyskujemy także wszystkie media, które są potrzebne do eksploatacji urządzenia – uzasadnia decyzję David Boehnke. – Innymi słowy: kompletny proces  
    System, opracowany indywidualnie pod kątem specyficznych wymagań firmy Walter, składa się z dwóch urządzeń wykończeniowych z automatycznym robotem podawczym, wyposażonych w sześć wrzecion roboczych. Niesymetryczne rozmieszczenie wrzecion oraz wynikające z niego uszkodzenia urządzenia nie mają miejsca dzięki jasno określonej logice rozmieszczenia wyposażenia. System jest zintegrowany w obrębie nadrzędnej jednostki sterowania produkcją (sterowanie master).

    Stosowane do procesu usuwania zadziorów środki technologiczne: wolno zużywające się kształtki szlifujące z tworzywa sztucznego oraz płyny wspomagające są także opracowywane i wyprodukowane przez firmę Rösler, a przede wszystkim dostosowane precyzyjnie do zastosowania przewidzianego w firmie Walter. Woda procesowa jest na bieżąco recyklingowana w obiegu zamkniętym urządzenia. W tym celu system wyposażono w automatyczną wirówkę, również marki Rösler.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Obie instalacje wykończeniowe systemu posiadają odpowiednio po sześć wrzecion roboczych. Na potrzeby precyzyjnego pozycjonowania z wykorzystaniem robota opracowano koncepcję bezpieczeństwa obsługi.
    Wszystkie środki technologiczne wykorzystywane w procesie są także opracowywane i produkowane przez firmę Rösler, co gwarantuje stabilność i wysoką jakość końcową procesu.
    W obrębie misy roboczej znajduje się stacja oczyszczająca detale, na ewentualność przylegających resztek kształtek z procesu za pomocą mieszanki sprężonego powietrza, wody oraz płynu wspomagającego proces.
    dr inż. David Boehnke, manager technology Research & Development w firmie Walter

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...