Dzięki technologii quattroClean twarde i kruche tworzywa sztuczne, takie jak PEEK i PPS, można gratować i oczyszczać w jednym procesie. Źródło: acp systems AG
Ekonomiczne rozwiązanie – możliwe do integracji w produkcji
Skalowalny proces quattroClean może być jednocześnie wydajny i zajmować niewiele miejsca, przy czym jest dostosowany do różnych geometrii komponentów, tak aby umożliwić obróbkę częściową lub na całej powierzchni detali. Parametry procesu, takie jak przepływy objętościowe sprężonego powietrza i dwutlenku węgla, strefa strumienia i czas, są dokładnie dopasowane do danego zastosowania dzięki próbom wykonywanym w centrum technicznym systemów acp. Nastawy procesu uwzględniają również właściwości materiału oraz charakter zadziorów i zanieczyszczeń, które należy usunąć. Parametry te można zapisać jako specyficzne programy czyszczenia dzięki inteligentnemu sterowaniu systemu.
Systemy acp dostosowane są do odpowiednich specyfikacji usuwania zadziorów, czystości i czasu cyklu, ponieważ są projektowane jako niestandardowe koncepcje instalacji w oparciu o standardowe moduły, które mogą być obsługiwane jako samodzielne urządzenia lub mogą być zintegrowane z linią produkcyjną, a także środowiskiem sieciowym. To ostatnie jest możliwe dzięki systemowi quattroClean 4.0. System można łatwo zintegrować z komputerami i sterować nim za pomocą standardowych interfejsów. Aby zapewnić pełną dokumentację i identyfikowalność, wszystkie parametry procesu są automatycznie rejestrowane i przesyłane na komputer.
Opatentowana technologia
Firma acp systems AG, założona w Stuttgarcie w 1997 r., jest dziś jednym z międzynarodowych liderów rynku i technologii w zakresie wydajnego czyszczenia strumieniem suchego lodu. Opatentowana przez firmę technologia quattroClean umożliwia suche, oszczędne materiałowo i zasobowo usuwanie cząsteczek zanieczyszczeń i pozostałości filmowych z praktycznie wszystkich materiałów.
Skalowalny proces quattroClean obsługujący Industry 4.0 można łatwo dostosować do różnych geometrii komponentów w celu czyszczenia na całej powierzchni lub częściowego, np. w etapach spawania, klejenia, lakierowania. Inną podstawową kompetencją acp jest automatyzacja procesów czyszczenia i ich integracja z wieloma liniami produkcyjnymi, montażowymi i powlekającymi.
Doris Schulz
doris.schulz@pressetextschulz.de
Komentarze (0)