Ta wysoce elastyczna maszyna z taśmą z siatki drucianej jest używana do obróbki podzespołów z duroplastu i materiałów PPS-GF. Oprócz wysokiej przepustowości detali, maszyna ta gwarantuje stałe wyniki usuwania rąbków i niskie koszty eksploatacji
Doskonałe usuwanie rąbków i odpylanie podzespołów z duroplastu i termoplastu przy prędkości produkcyjnej wtryskarki
Mniejszy ciężar, kompaktowa konstrukcja i poprawa zrównoważonego rozwoju − producent podzespołów formowanych wtryskowo udowodnił, że cele te można osiągnąć w sposób ekonomiczny za pomocą wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Firma coraz częściej produkuje elementy z duroplastów i termoplastów, które wcześniej były wykonywane z metalu. Dlatego należało zwiększyć wydajność usuwania rąbków tych podzespołów. W tym celu klient wybrał rozwiązanie śrutowania firmy Rösler. Maszyna taśmowa z siatką drucianą RSAB 470 zapewnia szybką i wydajną obróbkę w ciągłym przepływie. Maszyna z obrotowym stołem satelitarnym RWS 1200 jest używana do wysokiej jakości jednolitego usuwania rąbków z pojedynczych detali. Specjalna dwukomorowa konstrukcja tej maszyny praktycznie eliminuje bezproduktywne czasy bezczynności urządzenia.
Od momentu założenia firmy ROS GmbH & Co KG w 1926 roku przetwarzanie tworzyw sztucznych zawsze znajdowało się w centrum jej działalności. Początkowo nosząca nazwę Tłocznia ROS, firma ma obecnie prawie 100-letnią tradycję w tej dziedzinie. Dzisiaj to prywatne przedsiębiorstwo, zarządzane przez członków rodziny w trzecim pokoleniu, jest wysokiej klasy partnerem w zakresie wymagających technicznie podzespołów formowanych wtryskowo z duroplastów i tworzyw termoplastycznych, w tym polisiarczku fenylenu (PPS). Cała wytwórczość, w tym rozwój produktów i produkcja narzędzi, odbywa się w siedzibie firmy w Coburgu, w Niemczech. Dodatkowy zakład produkcyjny znajduje się w Ummerstadt w niemieckim landzie Turyngia. Do usuwania rąbków powstałych w procesie produkcyjnym firma od 2006 roku stosuje urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej firmy Rösler.
Zwiększenie wydajności usuwania rąbków metodą śrutowania
Jürgen Bär, odpowiedzialny za planowanie w dziale inżynierii przemysłowej w firmie ROS w Coburgu, wyjaśnia: − Zapotrzebowanie na podzespoły z tworzyw sztucznych zastępujące części metalowe, na przykład w systemach zarządzania termicznego dla przemysłu samochodowego, szybko rośnie. W 2021 roku zmusiło nas to do zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie śrutowania w obu naszych zakładach produkcyjnych. Podzespoły z tworzyw sztucznych zmniejszają całkowitą wagę samochodów i tym samym przyczyniają się do redukcji emisji CO2. Ponadto otrzymaliśmy duże zamówienia na wstępnie formowane podzespoły z duroplastu, między innymi od wiodącego producenta narzędzi ogrodowych.
Po rozmowach z czterema dostawcami urządzeń do śrutowania klient wybrał maszynę z taśmą z siatki drucianej RSAB 470 i maszynę z odchylanym stołem satelitarnym RWS 1200 firmy Rösler. − Czynnikami decydującymi o wyborze firmy Rösler były nasze dobre doświadczenia z urządzeniami do śrutowania, których używamy od dawna, kompaktowa, zajmująca mało miejsca i wytrzymała konstrukcja urządzeń oraz wszechstronna wiedza firmy Rösler w zakresie usuwania rąbków z tworzyw sztucznych − kontynuuje Jürgen Bär. − Ponadto pilnie potrzebowaliśmy maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej o przepływie ciągłym. Firma Rösler w ciągu kilku dni dostarczyła nam urządzenie z centrum obsługi klienta.
Przedsiębiorstwo rodzinne ROS
Od 1926 roku przedsiębiorstwo rodzinne ROS GmbH & Co. KG znane jest z precyzji w produkcji podzespołów z tworzyw sztucznych. Od ponad 90 lat wiodące firmy z branży motoryzacyjnej, medycznej, elektrycznej i innych zaufały temu specjaliście od produkcji podzespołów z tworzyw sztucznych i jego produktom. Zatrudniając około 300 pracowników w dwóch lokalizacjach w północnej Bawarii i południowej Turyngii, firma projektuje i buduje we własnej narzędziowni precyzyjne narzędzia do obróbki wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Gwarantuje to, że produkowane za pomocą tych narzędzi podzespoły funkcjonalne są bardzo wysokiej jakości.
Komentarze (0)