• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 3(119)/2019

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  10.06.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Sekcja załadunku linii konserwacyjnej.

    Sekcja załadunku linii konserwacyjnej.

    Strona 1 z 2

    Stal, dostarczona przez klienta, przetworzona i odesłana klientowi

    Dla jednego ze swoich dostawców stali firma Rösler zbudowała w pełni automatyczną linię konserwacji „2 w 1” do płyt i profili. Szeroki zakres produkcji firmy Rösler z własnymi działami cięcia, gięcia i spawania stali był kluczem do spełnienia wymagań jakościowych klienta. 

    Klöckner & Co. Niemcy GmbH, wiodący dostawca stali, oczekuje najwyższej jakości różnych komponentów stalowych, które często muszą być czyszczone strumieniowo i pokrywane podkładem ochronnym. Do tej pory zakład w Bremie, który zaopatruje głównie stocznie, zlecał te usługi zewnętrznym wykonawcom. Aby szybko i elastycznie spełnić wymagania klientów, zdecydowano o wprowadzeniu operacji czyszczenia strumieniowo-ściernego i malowania we własnym zakresie, inwestując w linię konserwacji. Firma Rösler została nagrodzona tym ważnym projektem, ponieważ podobne instalacje z powodzeniem działają u innych klientów firmy Klöckner. Ponadto przedsiębiorstwo było pod wrażeniem doskonałej obsługi w fazie przedprojektowej przez zespół handlowy firmy Rösler oraz, co jest nie mniej ważne, szerokim zakresem produkcji w firmie Rösler, będącym istotnym czynnikiem osiągania najwyższej jakości.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Współpraca pomiędzy etapami projektowymi i obróbki stali 

    Proces zaczyna się od fazy projektowej, podczas której są zbierane i wykorzystywane sugestie oraz pomysły z różnych etapów produkcji, co często prowadzi do znacznych ulepszeń konstrukcyjnych. Po zakończeniu fazy projektowej różne elementy wyposażenia są cięte laserowo i gięte. Późniejszy etap czyszczenia strumieniowo-ściernego ułatwia nie tylko pracę ekipy spawalniczej, ale również zapewnia najlepszą możliwą jakość spoin. Dział spawalnictwa posiada siedem małych i pięć dużych stanowisk spawalniczych. Te ostatnie można połączyć w jedno stanowisko, co pozwala na produkcję monolitycznych zespołów o długościach do 36 m przy zachowaniu najwęższych tolerancji. Każdy zespół jest sprawdzany pod kątem odpowiedniej wielkości spoin, zachowania wymiarów i wyglądu zewnętrznego, zanim zostanie dopuszczony do kolejnych etapów produkcji, obejmujących dodatkowy proces śrutowania i malowania. 


        Linia konserwacyjna do profili i arkuszy stalowych.

    Wydajne, w pełni automatyczne czyszczenie strumieniowo-ścierne płyt i profili

    Linia konserwacyjna, zaprojektowana jako system „2 w 1”, składa się z linii profili i linii płyt z oddzielnymi stanowiskami załadowczymi, jednej kabiny lakierniczej z suszarnią, systemu urządzeń dopalających i trzech stanowisk rozładowczych. Dzięki takiej konfiguracji Klöckner może obsługiwać elementy o szerokości do 3200 mm, długości 16 000 mm i grubości do 100 mm. Wszystkie jednostki liniowe są ze sobą połączone i podłączone do nadrzędnego systemu sterowania produkcją. Podczas fazy załadunku operator wprowadza informacje dotyczące parametrów śrutowania, koloru farby i miejsca składowania materiału po obróbce. 
    Profile są dostarczane do linii konserwacyjnej w wiązkach, a następnie umieszczane na przenośniku poprzecznym w celu rozdzielenia ich na pojedyncze sztuki. Projekt urządzenia przewiduje już doposażenie linii w późniejszym terminie w stację niwelacyjną, jeśli klient zdecyduje, że taka jednostka jest potrzebna. W kolejnym kroku profile są łączone w partie o szerokości 3200 mm i wprowadzane do linii produkcyjnej o wysokim priorytecie. Podczas tej fazy przygotowawczej płyty stalowe mogą być obrabiane w sposób ciągły, co pozwala na pełne wykorzystanie wydajności systemu. W linii głównej płyty i profile przechodzą przez stację zdmuchującą wodę i luźne zanieczyszczenia, a następnie przez podgrzewacz wstępny. Stamtąd są one przenoszone do oczyszczarki strumieniowo-ściernej RRB 34/6-HD. Osiem turbin Gamma 400 G o mocy napędowej 22 kW każda, umieszczonych w górnej i dolnej części komory roboczej, gwarantuje pewne i powtarzalne osiąganie stanu powierzchni w klasie SA 2,5. Komora czyszczenia strumieniowo-ściernego, wykonana ze stali manganowej, jest wyposażona w łatwo wymienialne płyty ze stali manganowej dla dodatkowej ochrony przed zużyciem. Medium robocze i pył są usuwane w stacji wydmuchiwania/odpylania, znajdującej się na końcu komory roboczej. 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Widok stanowisk spawalniczych.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...