Firma Rosti Automotive Pickering zastąpiła etap czyszczenia ręcznego całkowicie zautomatyzowanym procesem czyszczenia strumieniem suchego lodu i osiągnęła zwrot z inwestycji po zaledwie trzech miesiącach.
Czyszczenie suchym lodem – optymalne przygotowanie powierzchni z tworzyw sztucznych przed lakierowaniem
Jeśli chodzi o lakierowanie tworzyw sztucznych, obróbka wstępna ma zdecydowany wpływ zarówno na jakość, jak i na koszty. Firma Rosti Automotive Pickering zastąpiła etap czyszczenia ręcznego całkowicie zautomatyzowanym procesem czyszczenia suchym lodem, aby zapewnić niezbędny stopień czystości do nałożenia trwałej warstwy bazowej na zewnętrzne części samochodowe. Zmiana spowodowała znaczne zmniejszenie wskaźnika odpadów oraz istotną poprawę jakości, rentowności i aspektów zrównoważonego rozwoju. W rezultacie firma Rosti Automotive Pickering osiągnęła zwrot z inwestycji po zaledwie trzech miesiącach.
Rosti jest firmą działającą na rynku międzynarodowym i zajmującą się formowaniem wtryskowym tworzyw sztucznych. Jest podzielona na dwie grupy. Firma Rosti Group zajmuje się produkcją opakowań, urządzeń do użytku prywatnego i profesjonalnego, urządzeń biurowych i zagadnieniami z zakresu nauk przyrodniczych. Firma Rosti Automotive Group, posiadająca cztery zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii, zajmuje się natomiast projektowaniem i produkcją części zewnętrznych i wewnętrznych oraz ich montażem dla wiodących na świecie producentów pojazdów. Zakład położony w Pickering w hrabstwie North Yorkshire posiada dwie linie lakiernicze.
System wykorzystujący myjki ciśnieniowe SIĘ nie nadaje
Firma wykorzystuje jedną z linii lakierniczych, aby pomalować około 15 różnych części zewnętrznych, w tym spoilery, maskownice chłodnicy, obudowy na lusterka boczne, klamki do drzwi i elementy wykończenia dla takich producentów pojazdów, jak np. Jaguar Land Rover. – Pracując 24 godziny na dobę na trzy zmiany, lakierujemy pomiędzy 5500 a 6500 części na dobę – mówi Thomas Clark, inżynier ds. procesu lakierowania w firmie Rosti Automotive Pickering. – Zanim zostaje nałożona warstwa bazowa, należy skutecznie usunąć z części wszelki pył, włókna i inne zanieczyszczenia powstałe podczas przechowywania. Nawet najmniejsza cząstka powoduje wtrącenia, które bezpośrednio prowadzą do tego, że część jest odrzucana.
Dlatego też czyszczenie powinno odbywać się na sucho. W związku z tym osoby odpowiedzialne za ten projekt zapytały o różne systemy czyszczenia suchym lodem.
Komentarze (0)