• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 3(107)/2017

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  12.06.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Strona 4 z 5

    6. Jaki rodzaj odpylacza wybrać?

    Jest wiele czynników, takie jak wielkość wlotu i umieszczenie, które należy rozważyć w przypadku odpylacza, lecz najważniejszym punktem wyjścia jest współczynnik powietrze-materiał.
    Miarą filtra jest współczynnik powietrze-materiał lub wielkość powierzchni filtra w stosunku do ilości przepływu powietrza. Im niższa liczba, tym lepiej. Poliestrowe wkłady filtracyjne powinny mieć współczynnik powietrze-materiał 5:1 lub niższy, podczas gdy worki filtrujące powinny mieć 10:1 lub niższy.
    Należy wybierać poliestrowe materiały filtrujące w przeciwieństwie do papierowych lub mieszanki papierowo-syntetycznej, ponieważ jest to jedyny materiał w szczególności przeznaczony i ceniony za skuteczność w odpylaczach.
    Dla sprzętu przenośnego, z powodu małego rozmiaru, zaleca się model kompaktowy wkładu do worka.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    7. W jaki sposób należy usuwać pył i odpady z odpylacza?

    Proces usuwania pyłu i odpadów jest prawie tak ważny jak wielkość odkurzacza.

    • Zawory ręczne, takie jak zawory motylkowe, wymagają próżni, aby zamknąć je celem usunięcia pyłu. W zależności od długości węża odkurzacza potrzeba 20 minut, aby je usunąć, jeśli odkurzacz musi być wyłączony celem opróżnienia. Zawory motylkowe mają tendencję do przeciekania.
    • Podwójne opróżnianie lub podwójny zawór upustowy umożliwiają stałe zasysanie. Dodatkowe komory opróżniające umożliwiają automatyczny przepływ pyłu podczas zasysania, tak więc można naprawdę pracować 24/7 – przerywając tylko, aby sprawdzić ekrany tarcz celowniczych pod względem zanieczyszczenia, co zwiększa efektywność odkurzania do 25 procent. Gdzie są umieszczone miejsca zrzutu pyłu i odpadów? Mogą być tylko po jednej stronie; po obu stronach; lub w części tylnej. Wybór ustawienia zależy od wymagań na miejscu pracy. Najlepiej wybrać system z najłatwiejszym dostępem do miejsca zrzutu – zwykle tylko po jednej stronie lub w części tylnej tak, aby zapewnić swobodę parkowania lub ustawienie sprzętu bez blokowania miejsca zrzutu.

    8. Czy chcę czujnik podciśnienia czy zawór odpowietrzający?

    Większość systemów będzie posiadała mechanizm zabezpieczający, aby zatrzymać lub ograniczyć podciśnienie – podobny do sterownika zbiornika na ścierniwo – w przypadku wystąpienia zatoru w wężu.
    Zawór odpowietrzający zmniejsza podciśnienie przez wpuszczenie powietrza do przewodu, umożliwiając operatorowi usunięcie tego, co utknęło w wężu bez całkowitego zatrzymania przepływu powietrza w tym przewodzie. Dla operatora nie jest to tak bezpieczne, jak całkowite zatrzymanie i może spowodować zassanie wody do systemu.
    Sterownik zaworu odpowietrzającego całkowicie zatrzymuje lub uruchamia przepływ powietrza z odsysacza, co pozwala uniknąć zranienia operatora i uszkodzenia systemu.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Pojedyncze zbiorniki z jednym wylotem są łatwiejsze w użytkowaniu niż zbiorniki duże lub z dwoma wylotami. (Fot. Atlantic Design)
    Urządzenia do przesyłu powietrza mają mniej ruchomych części, o które trzeba się martwić, niż przenośniki kubełkowe i są bardziej odporne na warunki atmosferyczne. (Fot. Atlantic Design)
    Podwójne zawory upustowe zapewniają dodatkowe opróżnianie komór, co pozwala na faktyczne ciągłe odkurzanie. (Fot. Atlantic Design)
    Właściwie zaprojektowane, niskonapięciowe panele sterowania (24vdc i mniej) są najbardziej bezpieczne do zastosowań przenośnych. (Fot. Atlantic Design)
    Zakupienie właściwie dobranego wymiarowo i funkcjonującego sprzętu do regeneracji ścierniwa pozwoli skrócić przestoje, zwiększy wydajność, poprawi bezpieczeństwo i zapewni lepsze wyniki końcowe. (Fot. Atlantic Design)

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...