• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Tworzywa Sztuczne

    Artykuły branżowe

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    Tworzywa Sztuczne

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    miesiąc temu  26.09.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do produkcji elektroniki użytkowej stało się znacznie bardziej niezawodne i efektywne dzięki serii profesjonalnych powłok opracowanych przez AkzoNobel.

    Oferując długotrwałą ochronę produktów, takich jak komputery, telefony komórkowe i urządzenia gospodarstwa domowego, nowe powłoki zostały zaprojektowane specjalnie dla produktów wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR). Jednym z głównych wyzwań związanych z powłokami na tworzywa PCR jest przyczepność, ponieważ materiały te pochodzą z różnych źródeł. Naukowcy AkzoNobel poradzili sobie z tym problemem, tworząc powłokę, która zapewnia trwałą warstwę, która mocno przylega do powierzchni podłoża. Została ona już z powodzeniem wykorzystana na rynku komputerów wysokiej klasy.

    − Opracowanie tej technologii dla tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu wyraźnie pokazuje naszą koncentrację na innowacjach opartych na zrównoważonym rozwoju − mówi Maximilien Schréder, dyrektor handlowy AkzoNobel ds. globalnej elektroniki użytkowej. − Zwiększone wykorzystanie tworzyw sztucznych PCR w produkcji elektroniki użytkowej stanowi istotną zmianę w kierunku bardziej cyrkularnego podejścia. Zawsze znajdujemy nowe sposoby wspierania naszych klientów, a ta nowa gama powłok jest tylko najnowszym przykładem tego, jak pomagamy im realizować zarówno cele komercyjne, jak i cele zrównoważonego rozwoju.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    AkzoNobel wykorzystał swoją wiedzę specjalistyczną do opracowania podkładów, farb poliuretanowych i powłok UV zaprojektowanych specjalnie dla materiałów PCR. Oprócz znacznie obniżonej emisji LZO (lotnych związków organicznych) w porównaniu z odpowiednikami na bazie rozpuszczalników, nowa gama produktów oferuje również bardziej zrównoważone technologie, takie jak niskotemperaturowe wypalanie i utwardzanie promieniami UV. Pomaga to zminimalizować zużycie energii i przyspieszyć proces utwardzania, co oznacza, że producenci mogą obniżyć koszty energii i zmniejszyć swój ślad węglowy.

    − Nie chodzi tylko o poprawę trwałości produktów, ale także o promowanie recyklingu zasobów tworzyw sztucznych − dodaje Schréder. − Opracowana przez nas nowa technologia zapewnia więcej opcji i możliwości wykorzystania materiałów w obiegu zamkniętym, jednocześnie wspierając wysokie standardy wydajności, których wymagają producenci elektroniki.

    Aby dowiedzieć się więcej o działalności firmy w zakresie elektroniki użytkowej, odwiedź stronę https://consumerelectronics.akzonobel.com/en.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...