• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Technologie Lakiernicze

    Wydanie nr: 5(109)/2017

    Artykuły branżowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  27.11.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 2 z 2

    Obliczenia MES działają w sposób następujący

    Program obliczeniowy dzieli element, jak hak malarski/zawieszka, na elementy trójkątne, które mogą być obliczane osobno. Wspomniane elementy obejmują cały hak malarski „siatką”. W tym kontekście gęstość siatki będzie określać dokładność obliczeń. Im mniejsze oczko sieci, tym bardziej szczegółowe i czasochłonne będzie obliczenie. W przypadku drutu o średnicy 12 mm firma JÜRGEN EMPTMEYER GmbH przyjmuje współczynnik bezpieczeństwa 2 dla obliczeń, co jest normalną wartością używaną w inżynierii mechanicznej. Jeśli średnica drutu przekracza 12 m, to wykorzystywany jest współczynnik bezpieczeństwa 4. Oczywiście dla każdego obliczenia współczynnik bezpieczeństwa może być dostosowany do wymagań klienta. Według Hendrika Kühling, dyrektora ds. technicznych w JÜRGEN EMPTMEYER GmbH, obliczana jest około jedna godzina pracy w zależności od złożoności elementu dostarczonego do obliczeń.

    W przypadku tej metody należy podkreślić, że prawdziwą trudność stanowi możliwość szczegółowego określenia realności obliczeń. Oznacza to, że element musi być tak rejestrowany, jak jest wykorzystywany w praktyce i że obliczenia siły muszą być realistyczne.

    Wniosek

    MES jest nowoczesną i bardzo elastyczną metodą przeznaczoną do niezawodnych obliczeń obciążeń nośnych. Dla malarni, które chcą udoskonalić wewnętrzne procedury bezpieczeństwa lub które są zobowiązane do spełnienia wymagań zarządzania jakością, jest to ekonomicznie opłacalna alternatywa dla pracochłonnego procesu certyfikacji.              

    JÜRGEN EMPTMEYER GmbH
    www.emptmeyer.com

    GALERIA ZDJĘĆ

    Bezpieczne zawieszki i haki
    Bezpieczne zawieszki i haki
    Bezpieczne zawieszki i haki
    Bezpieczne zawieszki i haki

    WYDANIE 5(109)/2017