Rys. 2. Schemat procesu wytwarzania powłoki modułowej
Innowacja 4: zapewnienie długoterminowej pracy piasty i generatora
Piasta jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych turbiny wiatrowej: to tutaj stykają się łopaty wirnika i są poddawane działaniu ogromnych sił. To ona napędza generator wewnątrz obudowy, a tym samym utrzymuje produkcję energii elektrycznej.
Powierzchnie zewnętrznych części piasty i generatora są wykonane ze stali, dla ochrony której firma FreiLacke oferuje innowacyjne systemy malowania proszkowego oraz powłoki High-Solid i Ultra-High-Solid. W oparciu o te systemy można również realizować specyficzne wymagania, takie jak wysoka ochrona przed korozją i maksymalna odporność na temperaturę oraz wpływy czynników chemicznych i mechanicznych. FreiLacke wspiera producentów przy opracowywaniu specyfikacji powierzchni, a także w kwalifikacji dostawców i przeprowadzaniu testów homologacyjnych. Na życzenie tworzy również oryginalne i docelowe próbki dla spółek zależnych i dostawców, a także przygotowuje instrukcje pracy i przeprowadza szkolenia.
FreiLacke oferuje różne systemy malowania na mokro i proszkowo, które można wykorzystać do optymalizacji odpowiednich procesów.
- Powłoki wodorozcieńczalne
Czysta energia zaczyna się od wyboru przyjaznych dla środowiska systemów powłokowych. W zależności od wymagań można stosować systemy jedno- lub wielowarstwowe z naszymi systemami wodorozcieńczalnymi.
- Powłoki o wysokiej i bardzo wysokiej zawartości części stałych
Do wszystkich zastosowań wymagających użycia rozpuszczalników organicznych dostępne są nasze sprawdzone systemy powłok o wysokiej i bardzo wysokiej zawartości części stałych do 90%. Podkłady i powłoki nawierzchniowe można indywidualnie dopasować do wymagań i procesów aplikacji.
- Powłoki proszkowe i PiP
Wiele komponentów szczególnie dobrze nadaje się do procesów powlekania przy użyciu powłok proszkowych. Najlepsze wyniki antykorozyjne można osiągnąć stosując dwuwarstwową powłokę składającą się z podkładu i powłoki nawierzchniowej.
- Powłoki systemowe
Komentarze (0)