• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Kolorymetria

    Wydanie nr: 4(138)/2022

    Artykuły branżowe

    Kolorymetria

    ponad rok temu  22.09.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    System zarządzania barwą Colibri®.

    System zarządzania barwą Colibri®.

    Strona 2 z 3

    W celu zaoszczędzenia czasu i zasobów, na wszystkich etapach procesu dopasowania, system Colibri umożliwia łatwe równoległe dobieranie kilku różnych materiałów bazowych, korzystając z tylko jednej biblioteki barwników. W ten sposób możliwe jest automatyczne przetworzenie formuły partii dla całego katalogu barw z tysiącami kolorów odniesienia, a program w inteligentny sposób wybiera najlepiej pasujące spoiwo (przezroczyste, półbiałe lub białe) pozwalające na uzyskanie idealnej receptury zgodnie z określonym wcześniej odcieniem koloru, kryteriami nieprzezroczystości oraz kryterium ceny. Jest to szczególnie korzystne wtedy, gdy komponenty użyte pierwotnie w recepturach głównych dostępnych w punkcie sprzedaży muszą być systematycznie wymieniane na nowe.
    Modułowa konstrukcja programu umożliwia rozbudowę jego konfiguracji wraz ze stopniowo rosnącymi potrzebami. Zaczynając od samodzielnego stanowiska roboczego do obsługi jednego klienta w niewielkiej firmie, można w dowolnym czasie rozpocząć jego rozbudowę, aż do złożonej konfiguracji sieciowej, w ten sposób zaspokajając w precyzyjny sposób przyszłe potrzeby w zakresie rozwiązania globalnego. Dzięki wbudowanym najnowocześniejszym technologiom informacyjnym i komunikacyjnym, system Colibri może łączyć w czasie rzeczywistym wiele lokalnych i zdalnych stacji roboczych mających jedną wspólną centralną bazę danych funkcjonującą we własnej sieci użytkownika lub w chmurze obliczeniowej. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Podstawowym warunkiem uzyskania odpowiedniej dokładności dopasowania w programie komputerowym jest idealne określenie właściwości wykorzystanych składników. Tak zwana baza danych kalibracji składa się z zestawu próbek farb pobranych przy różnych stężeniach odpowiednich barwników i spoiw. Muszą one zostać przygotowane tylko jeden raz, jednak w sposób określony i powtarzalny, tak aby ich parametry, takie jak skład spoiwa, stosunek ilości barwnika do spoiwa, ilość rozpuszczalników, dodatków, wypełniaczy lub sykatyw, jak również ich właściwości powierzchniowe oraz wygląd zewnętrzny były zbliżone do produktu ostatecznego. 
    Należy upewnić się, że stosowane narzędzia i techniki są odpowiednie do warunków wynikających z faktycznie zastosowanej technologii produkcji. Im bardziej uda się zasymulować proces przemysłowy i im bardziej przygotowane próbki laboratoryjne będą zbliżone wyglądem i fakturą do produktu gotowego, tym większa szansa na to, że wyniki formuły będą precyzyjne i będą reprezentatywne dla produkcji.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...