• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 3(113)/2018

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  18.06.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Wizualizacja zintegrowanego systemu aplikacji farb 2K z robotem i rotacyjnym dzwonem natryskowym.

    Wizualizacja zintegrowanego systemu aplikacji farb 2K z robotem i rotacyjnym dzwonem natryskowym.

    Strona 2 z 3

    Podejście Graco do automatyzacji kabin lakierniczych

    Możliwe jest trzecie podejście, do którego dąży Graco. Polega ono na stworzeniu łatwo integrowalnego, w pełni zautomatyzowanego systemu nakładania farb – w tym dozowania, mieszania, zmiany koloru i funkcji aplikatora – za przystępną cenę. 
    Koncepcja polega na tym, że jeden system kontroluje wszystkie zmienne procesu malowania, stanu urządzeń i aplikatorów. Komunikacja z robotem lub manipulatorem jest uproszczona i ustandaryzowana, co zmniejsza wymagany poziom programowania PLC. Najważniejsze w tym są wstępnie zaprogramowane procedury logiczne w obrębie sprzętu: Graco Control Architecture (GCA).
    Wiele opcji integracji jest możliwych dzięki jednemu znanemu systemowi. Niezależnie od marki manipulatora, robota lub innego urządzenia sterowanego przez PLC, można je łatwo zintegrować z oprogramowaniem Graco Control Architecture. Zewnętrzny sterownik PLC, niezależnie od tego, czy używa Profinet, Profibus, Ethernet czy Devicenet, zostanie wyposażony w standardowy plik konfiguracyjny (GSD, GSDML itp.). Za pomocą tego pliku konfiguracyjnego integratorzy systemów mogą określać podstawowe dane, takie jak opcje komunikacji, konfiguracja I/O i dostępną diagnostykę Graco Control Architecture. Dzięki łatwo dostępnej, znormalizowanej konfiguracji I/O obciążenie pracą programisty PLC jest drastycznie uproszczone.  

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Za pomocą pojedynczego kabla Ethernet IP nawiązuje się połączenie z bramką Graco GCA. Moduł GCA zawiera mapowanie, które umożliwia płynną komunikację między protokołem komunikacyjnym używanym przez PLC i protokołem Modbus stosowanym w architekturze sterowania Graco.
    Jeden system kontroluje wszystkie zmienne procesu malowania:  
    Mieszanie i dozowanie:

    • Kontrolę natężenia przepływu,
    • Receptura: zmiana koloru, proporcje mieszania.

    Dozowanie:

    • Regulacja wachlarza i powietrza atomizującego, parametry elektrostatyczne kV i μA,
    • Sygnał wejściowy spustu pistoletu,
    • Pliki „pędzla”.

    Dzięki tej unikatowej i innowacyjnej koncepcji klient jest w stanie zautomatyzować cały proces malowania natryskowego. Jest on sterowany przez jeden PLC, który jest łatwy do zaprogramowania. Dostarczanie płynów, dozowanie, mieszanie, kontrola przepływu i ciśnienia, parametry rozpylania i natryskiwania, robot lub manipulator: wszystko kontrolowane za pomocą jednego sterownika PLC.

    Zintegrowany system zapewniający liczne korzyści

    Ta unikatowa koncepcja integracji oferuje wiele korzyści. System jest łatwy w użyciu. Wszystkie zmienne malarskie znajdują się w jednym miejscu w celu usprawnienia integracji. Współczynnik stosunku mieszania, natężenie przepływu materiału, powietrze wachlarza, powietrze rozpylające, elektrostatyka i spust pistoletu są w jednym prostym systemie.
    Struktura komunikacji jest prosta i spójna. Wystarczy jedna bramka Graco i jeden kabel Ethernet, aby podłączyć system do sterownika PLC lub robota. Struktura mapowania jest standaryzowana pod kątem powtarzalności i spójności, podczas gdy presety robota (pliki pędzla) są dostępne do grupowego sterowania zmiennymi natrysku. Oferuje również interfejs użytkownika znany każdemu, kto pracuje z interfejsem Graco. 

    Jest to bezpieczny system ze względu na wbudowaną logikę, która umożliwia wyłączenie elektrostatyki w określonych sytuacjach oraz kabel niskiego napięcia, który zmniejsza ryzyko dla operatorów. 
    I jest sprytny. Wewnętrzna logika łączenia działania pistoletu ze sterowaniem cieczą redukuje programowanie PLC. Procedury logiczne są dostępne do włączania/wyłączania pewnych funkcji, gdy dozownik materiałów dwukomponentowych PD2K znajduje się w określonych stanach, takich jak Mieszanie, Jałowy lub Zmiana koloru. Co więcej, selektor pistoletów automatycznie włącza funkcje dotyczącego danego typu pistoletu.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Wizualizacja zautomatyzowanej kuchnii lakierniczej zintegrowanej z systemem aplikacji farb.
    Natrysk w polu elektrostatycznym z wykorzystaniem pistoletu ProXp Auto zainstalowanego na robocie.
    Rotacyjny dzwon natryskowy ProBell wraz z kompletem sterowników (logicznym, elektrostatyki, prędkości oraz powietrza).

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ dedko 1 ponad rok temu A jak się na to zapatrujecie - https://motocontroler.com/... Czy sprawdzanie samochodu przed zakupem w taki sposób wykryje poważniejsze problemy? Jeśli tak, to jakie? Co da się ukryć?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji