Sprawdzona w każdym klimacie pęczniejąca powłoka ogniochronna firmy Jotun została gruntownie przetestowana w jedynej na świecie arktycznej stacji badawczej dla powłok.
Wprowadzony na rynek system Jotachar JF750 XT stanowi krok naprzód w pasywnej ochronie przeciwpożarowej dla obiektów przemysłu naftowego, gazowego i energetycznego. Opracowany przy użyciu unikatowej, zgłoszonej do opatentowania technologii zapewniającej wyjątkową wydajność w ekstremalnych warunkach, Jotachar JF750 XT gwarantuje skuteczność w każdym klimacie.
Premiera tego systemu lakierniczego odbyła się po pięcioletnich, szeroko zakrojonych wewnętrznych i zewnętrznych testach obejmujących rzeczywiste narażenie na szeroki zakres czynników atmosferycznych, w tym badania w ośrodku testowym Jotun na Svalbardzie, jedynej w branży arktycznej stacji testowej dla powłok. Testy w ekstremalnym klimacie zostały rozszerzone na dodatkowe lokalizacje, w tym narażenie na trudne warunki pustynne i subtropikalne w ośrodkach testowych Jotun na Bliskim Wschodzie i w Azji.
Jotachar JF750 XT jest testowany przez strony trzecie i posiada certyfikaty zgodności z kluczowymi normami branżowymi dotyczącymi ochrony przed ogniem, w tym z listą UL1709 oraz dopuszczeniami Lloyds Register i DNV do ochrony przed pożarami basenowymi, strumieniowymi i wyciekami substancji kriogenicznych. W pełni spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania branży (NORSOK M501 (2022) i UL2431 - bez potrzeby stosowania dodatkowej warstwy nawierzchniowej).- Firmy naftowe, gazowe i petrochemiczne coraz częściej inwestują w obiekty zlokalizowane lub budowane w jednych z najbardziej wymagających środowisk na świecie – mówi Andy Czainski, Global Category Manager - Hydrocarbon Fire, Jotun Performance Coatings. - Muszą mieć pewność, że ich dobra będą miały certyfikowaną ochronę w przypadku pożaru lub wycieku substancji kriogenicznej w tak trudnych warunkach. Sprawdzone działanie Jotachar JF750 XT w każdym klimacie oznacza, że majątek jest chroniony na każdym etapie projektu, nawet podczas narażenia na jedne z najbardziej ekstremalnych warunków na naszej planecie.
Komentarze (0)