Przykładowe wyniki badań mechanicznych systemu Aquaprimer EP 800 – Aquapur 100-90
WODNY SYSTEM FARB INDUSTRIAL – WIELE KORZYŚCI DLA PRZEMYSŁU
Farby i lakiery wodorozcieńczalne z roku na rok zyskują na popularności, a producenci powłok przemysłowych coraz częściej kierują się w stronę rozwiązań ekologicznych. Dzięki stosowaniu farb wodnych przedsiębiorcy redukują emisję LZO (lotnych związków organicznych). Podczas lakierowania powłoką tego typu do atmosfery uwalnia się znacznie mniejsza ilość szkodliwych związków lotnych. W standardowych produktach rozcieńczalnikowych, w zależności od rodzaju i zastosowania farby, zawartość LZO może wynieść od 400 g/l do około 800 g/l. W przypadku wodnych produktów ta emisja jest zredukowana do 250 g/l, a niekiedy nawet do poniżej 100 g/l.
AQUAPRIMER EP 800 + AQUAPUR 100-90
W ofercie firmy NOVOL znajdziemy kilka systemów wodorozcieńczalnych, które to z powodzeniem mogą zostać zastosowane w zakresie lakierowania przemysłowego różnymi metodami aplikacji. Jednym z nich jest system epoksydowo-poliuretanowy: AQUAPRIMER EP 800 + AQUAPUR 100-90. Zestaw wyrobów oparty jest o najlepsze dostępne na rynku żywice wodorozcieńczalne pozwalające osiągnąć szybkie czasy odparowania między warstwami oraz szybkie schnięcie końcowe. Wyroby z INDUSTRIAL AQUA nadają się do każdego rodzaju aplikacji, również wysokociśnieniowej i elektrostatycznej. Najważniejszą jednak ich cechą jest LZO na poziomie ok. 50 g/l, co pozwala znacząco ograniczyć koszty związane z opłatami środowiskowymi.
W tabeli przedstawiono porównanie systemów EP+PU linii INDUSTRIAL rozcieńczalnikowego PROTECT 368 UHS + NOVOPUR 4990 z wodnym AQUAPRIMER EP 800 + AQUAPUR 100-90.
Przykładowe wyniki badań z komory solnej systemu Aquaprimer EP 800 – Aquapur 100-90
2K – AQUAPRIMER PU 700
Najnowsza propozycja w portfolio firmy NOVOL to wodny wypełniający podkład poliuretanowy 2K – AQUAPRIMER PU 700.
Bardzo dobre krycie oraz doskonała rozlewność sprawiają, że AQUAPRIMER PU 700 jest produktem pierwszego wyboru dla profesjonalistów w branży. Minimalizuje to konieczność nakładania wielu warstw, co przyspiesza proces malowania i zmniejsza koszty. Ze względu na wysoką zawartość części stałych podkład cechuje się także znakomitymi właściwościami wypełniającymi, które pomagają zniwelować drobne nierówności powierzchni, dając gładkie i równomierne wykończenie. Dzięki zaawansowanym technologiom zastosowanym w produkcji AQUAPRIMER PU 700 charakteryzuje się nie tylko doskonałą wytrzymałością mechaniczną, ale również dobrą odpornością chemiczną, co gwarantuje długotrwałe i niezmienne efekty malowania. Jednym z kluczowych aspektów nowego podkładu jest niska zawartość LZO oraz zdolność do skutecznej izolacji. AQUAPRIMER PU 700 doskonale izoluje farby nawierzchniowe od szpachlówek oraz stare powłoki, co zapewnia trwałość i jakość końcowego wykończenia.
W zakresie nowoczesnych rozwiązań dla branży malarskiej AQUAPRIMER PU 700 ustanawia nowy standard. Innowacyjna formuła zapewnia satysfakcję zarówno profesjonalistom, jak i klientom indywidualnym.
Podsumowując, korzyści ze stosowania farb wodorozcieńczalnych to nie tylko ochrona środowiska. Woda zastępuje rozcieńczalniki organiczne jako dodatek do farb oraz środek do mycia. Farby wodne poprawiają bezpieczeństwo pracy, są nietoksyczne, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu po nałożeniu i podczas schnięcia. Mamy obecnie do czynienia z silnym wzrostem zainteresowania powłokami wodorozcieńczalnymi i trend ten zapewne zdominuje rynek na wiele lat, stanowiąc dla producentów szansę na dotarcie do nowych grup odbiorców. Warunkiem jest jednak przezwyciężenie minusów produktów wodnych, takich jak krótszy okres przydatności do użycia, trudności w aplikacji oraz ceny poszczególnych surowców bazowych.
Tabela. Klasyfikacja systemu dla C3M wg PN EN ISO 12944 na podłożu stalowym o przygotowaniu Sa2½
Przykładowe wyniki badań mechanicznych podkładu poliuretanowego 2K – AQUAPRIMER PU 700
Komentarze (0)