KANSAI HELIOS oferuje optymalnie dobraną kombinację powłok ciekłych, proszkowych, elektroforetycznych, żelkotów oraz klejów i uszczelniaczy do wnętrz i na zewnątrz pojazdów kolejowych
Ultra-High-Solid jako ekologiczna i ekonomiczna alternatywa
We wszystkich sektorach przemysłowych, w tym również w branży kolejowej, wyraźnie widać trend redukcji kosztów, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Produkty Ultra-High-Solid mogą aktywnie przyczynić się do tego nurtu. Szczególnie w czasach rosnących kosztów energii i opodatkowania emisji CO₂, te produkty mają wielkie zalety w porównaniu do systemów powłok na bazie wody. Przemysł chemiczny, a zwłaszcza branża lakiernicza, odgrywa istotną rolę we wspieraniu producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz ich dostawców w spełnianiu najwyższych norm ekologicznych, jakościowych i wzorniczych.
KANSAI HELIOS czerpie z dziesięcioleci doświadczeń w branży powłok kolejowych. Obejmujemy całe spektrum powłok kolejowych w Europie, posiadając certyfikaty od operatorów kolejowych na całym świecie. Nasze systemy lakiernicze wykorzystywane są w ponad 40 krajach z zastosowaniem w pociągach wysokich prędkości, regionalnych, w lokomotywach, metrach, tramwajach i pojazdach budowy torów. Spełniają one wszystkie wymagania pod względem funkcjonalności i wzornictwa dla powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Stosowane są na powierzchniach, gdzie istotne i pożądane są ochrona przed korozją, właściwości antygraffiti oraz odporność na promieniowanie UV. Nasze działy R&D pracują nad trwałością takich parametrów powłoki, jak: stabilność kolorów, wysoka jakość wizualna oraz innowacje wzornicze.
Systemy powłok na bazie wody – trend długoterminowy posiadający ograniczenia
Powłoki ciekłe, zwłaszcza te na bazie wody, są wciąż sprawdzającymi się systemami do powłok kolejowych. W porównaniu do systemów powłok na bazie rozpuszczalników, powłoki wodne spełniają wymagania dyrektywy VOC i tym samym przyczyniają się do ochrony środowiska. Dzięki intensywnym badaniom i rozwojowi przeprowadzanym przez doświadczonych specjalistów ds. powłok, powłoki wodne nie ustępują jakością swoim odpowiednikom na bazie rozpuszczalników. Spełniają one wszystkie wymagania pod względem ochrony przed korozją, trwałości i wyglądu, a także są zgodne z obowiązującymi standardami. Niemniej jednak powłoki wodne mają również swoje wady. Ze względu na skład, czas ich schnięcia jest stosunkowo długi. Ten krok w procesie powlekania jest szczególnie energochłonny i kosztowny.
Komentarze (0)