• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 2(118)/2019

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  29.04.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Wszechstronne podkłady na bazie żywicy epoksydowej

    W branży lakierniczej, podobnie jak w wielu innych, znajomość technologii i cech różnych produktów daje szansę wyprzedzenia konkurencji. Dzięki tej wiedzy, najlepiej wspartej doświadczeniem, usługa może być wykonana szybciej oraz z gwarancją jakości i trwałości. Dlatego od wielu lat specjaliści zajmujący się blacharstwem i lakiernictwem przekazują wiele informacji o produktach, ich charakterystyce i sposobie używania.

    Jednym z najważniejszych produktów dla lakierników jest podkład. Musi on mieć własności izolujące, dobrze przylegać, zapobiegać korozji oraz nie może wchodzić w reakcje z pozostałymi materiałami lakierniczymi. Wszystkie te wymagania znakomicie spełniają podkłady epoksydowe. 
    Dzięki temu, że powstają na bazie żywicy epoksydowej, mogą być rozwiązaniem większości problemów lakierniczych. Silne sieciowanie zapewnia dobrą szczelność powłoki, co pozwala na uzyskanie niskiej przepuszczalności wilgoci do podłoża. Warstwa podkładu jest odporna mechanicznie i obojętna chemicznie. 
    W zależności od rodzaju wypełniacza zawartego w podkładzie epoksydowym materiał może być używany metodą „mokro na mokro” lub jako podkład wypełniający, wymagający suszenia. W tym pierwszym przypadku dodawany jest bardzo drobny wypełniacz, natomiast w odmianie podkładu o charakterystyce wypełniającej napełniacz jest gruboziarnisty. Ponadto odpowiednio dobrane komponenty ułatwiają uzyskanie gładkich powierzchni, należyte odpowietrzanie i brak gazowania oraz tworzenie równomiernej powłoki. Podkład epoksydowy uzupełniony jest o dodatki antykorozyjne, dzięki czemu procesy destrukcji naprawianego fragmentu karoserii są bardzo ograniczone, praktycznie zatrzymane.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Na 2-komponentowe podkłady epoksydowe można bezpośrednio aplikować: 2-komponentowe lakiery nawierzchniowe, 1-komponentowe lakiery bazowe, 2-komponentowe podkłady akrylowe, 2-komponentowe szpachlówki poliestrowe, 2-komponentowe szpachlówki epoksydowe bez ryzyka zwarzenia czy puchnięcia po zakończeniu kolejnych procesów naprawczych. Bardzo ważne jest natomiast to, aby kolejne etapy prac renowacji prowadzone były z zachowaniem zalecanych przez producenta reżimów technologicznych. Oczywiście każdy lakiernik ma swoje upodobania i zanim zacznie stosować nowy produkt przeprowadza własne testy, które wykazują jego przydatność (lub nie) w codziennej pracy.
    Reasumując, zastosowanie podkładu epoksydowego pozwala uniknąć problemów z niepożądanymi reakcjami chemicznymi oraz tworzy solidną warstwę izolacyjną. Zainwestowanie w dobry produkt pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.                              

    Agnieszka Karnecka
    Specjalista ds. badań  |  Agencja Anticorr Gdańsk Sp. z o.o.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...