Zobaczmy, jak przejście z pomp pneumatycznych na elektryczne może pomóc w pokonaniu tych przeszkód.
Krok 1 – Ograniczenie zużycia energii
Jak? Trzy wskazówki, które pomogą Ci wytyczyć drogę.
1. Porozmawiaj ze swoim dostawcą energii
Rachunek za energię to coś więcej niż kwota podana na jego końcu.
- Sprawdź swoje zużycie energii rozłożone w czasie.
- Odnieś zużycie energii do wieku swojego sprzętu.
- Porównaj swoje roczne zużycie energii ze swoim regionem i branżą.
Nie da się ograniczyć zużycia energii bez jasnego obrazu, który pozwoli zobaczyć, gdzie zużywa się jej najwięcej.
2. Dowiedz się, do jakich zachęt się kwalifikujesz
W większości krajów istnieją programy motywacyjne mające na celu kompensację kosztów wdrożenia inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w zakładach i procesach produkcyjnych. Wykorzystaj te rabaty, ulgi podatkowe i bezpośrednie zachęty na swoją korzyść.
Tutaj do gry wchodzą pompy wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Mówiąc dokładniej: energochłonne pompy pneumatyczne i często pomijana, energochłonna sprężarka powietrza.
Korzystając z naszego wsparcia, wiele firm rozpoczęło praktyczną realizację swojej strategii elektryfikacji. To doświadczenie dało nam możliwość zmierzenia wpływu, jaki wywiera wdrożenie elektryfikacji w ramach instalacji pompowych w firmach różnej wielkości z różnych branż.
Analiza tych przypadków wykazała, że podczas doprowadzania sprężonego powietrza do pomp dochodziło do poważnych strat. Średnio 42 proc.! sprężonego powietrza tracono z powodu nieszczelnych przewodów.
Nieoczekiwanym wnioskiem było to, że firmy nie doceniają kosztów, jakie generuje dla nich sprężone powietrze. Oznacza to, że w przypadku firm, z którymi współpracowaliśmy, przejście z pomp pneumatycznych na elektryczne zapewnia jeszcze większy wpływ na finanse i środowisko.
Krok 2 – Zaspokojenie pozostałego zapotrzebowania za pomocą energii elektrycznej
Zastąpienie pomp pneumatycznych urządzeniami z napędem elektrycznym pozwala pozbyć się energochłonnej sprężarki powietrza, a także zapewnia możliwość uzyskania podwójnego efektu, ponieważ pompy elektryczne są znacznie bardziej energooszczędne niż ich odpowiedniki napędzane powietrzem.
Opracowana przez Graco pompa QUANTM minimalizuje ilość pobieranej energii, zmniejszając koszty i zużycie energii nawet o 80 proc. Dzięki temu możliwość sprostania drugiemu wyzwaniu – zaspokojenia pozostałego zapotrzebowania za pomocą energii elektrycznej – staje się znacznie bardziej realistyczna. Energia elektryczna, którą wytwarza się samemu, musi teraz zaspokoić mniejsze zapotrzebowanie. A każda zaoszczędzona kilowatogodzina oznacza mniej CO2.
Komentarze (0)