• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 5(133)/2021

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  18.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Jak używać pistoletu natryskowego do lakierowania?

    Podajemy wskazówki i informacje niezbędne do szybkiej i łatwej regulacji pistoletu lakierniczego. Pomogą one rozwiązać większość problemów oraz uzyskać równomierne pokrycie i wysokiej jakości wykończenie przy minimalnym odkurzu, przy użyciu danego modelu pistoletu lakierniczego (dotyczy to również wszelkich zastosowań typu diy). 

    Jak wyregulować profesjonalny pistolet natryskowy? 

    • Dokładność natryskiwania: uzyskuje się ją za pomocą centralnego sprężonego powietrza. Regulacja powietrza odbywa się z wykorzystaniem regulatora powietrza zamontowanego przed pistoletem w sieci pneumatycznej oraz bardziej precyzyjnie za pomocą pokrętła w dolnej części rękojeści pistoletu w niektórych pistoletach ręcznych. 
    • Szerokość strumienia: regulowana za pomocą pokrętła. Będzie ono kontrolować szerokość strumienia poprzez regulację powietrza kierowanego do rogów na głowicy powietrznej. W ten sposób powietrze jest kontrolowane przez wyloty powietrza i umożliwia zmianę strumienia z płaskiego (szeroko otwartego) na okrągły (zamknięty). 
    • Wydatek produktu: po wybraniu odpowiedniej dyszy/wielkości iglicy i ciśnienia produktu, możliwe jest dalsze sterowanie wydatkiem na wyjściu poprzez zmianę skoku iglicy. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Jak używać ręcznego pistoletu natryskowego?

    Podczas montażu głowicy powietrznej na pistolecie należy trzymać go pionowo, aby prawidłowo wyregulować głowicę przed przykręceniem pierścienia. Podczas natryskiwania należy zachować stałą odległość od elementu. 
    1. Prawidłowy natrysk: trzymaj pistolet w odległości ok. 20 cm od powierzchni, którą natryskujesz, prostopadle do niej.
    Rozpylanie z nieruchomego pistoletu nie daje równomiernego pokrycia. Należy unikać pracy nadgarstkiem, ale poruszać ramieniem, utrzymując pistolet skierowany prosto do malowanej powierzchni. Zamiast tego, należy zginać delikatnie nadgarstek na początku i końcu każdego ruchu, aby utrzymać właściwą pozycję pistoletu i natychmiast zauważymy poprawę! 

    2. Niewłaściwy natrysk: jeśli nie zachowasz stałej odległości pistoletu od detalu i na początku lub na końcu malować będziesz pod kątem tak jak na rysunku, to szerokość strumienia produktu zacznie się szeroko, następnie zwęzi się i na końcu zakończy się znów szeroko. 

    Zalecamy pracę tylko w obszarze, do którego można dotrzeć, zachowując właściwą pozycję pistoletu. Aby uniknąć nadmiaru materiału na początku i na końcu każdego ruchu, należy poruszać pistoletem przed naciśnięciem spustu i kontynuować ruch po zwolnieniu spustu. Aby zapewnić równomierną ilość farby na powierzchni, każde przejście pistoletu powinno zachodzić na siebie w 50 procentach. Aby uzyskać prawidłowe nałożenie/zachodzenie na siebie, skieruj pistolet tak, aby dysza wskazywała na krawędź poprzedniego natrysku. W przypadku natryskiwania na szerokich, otwartych powierzchniach, takich jak sufity i gołe ściany, najpierw spryskaj zewnętrzne krawędzie, a następnie środek. W zastosowaniach domowych malowanie pistoletem natryskowym daje lepsze wykończenie niż malowanie wałkiem i lepszą kontrolę niż aerozolem do malowania ogrodzeń. 
    W przypadku elementów o skomplikowanych kształtach i pustych w środku, pistolet natryskowy należy skierować bezpośrednio w narożnik, równomiernie natryskując każdą z przyległych ścian tworzących narożnik w jednym przebiegu. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...