• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Wywiady

    Wydanie nr: 6(122)/2019

    Artykuły branżowe

    Wywiady

    ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Widok na firmę ADAL  z lotu ptaka.

    Widok na firmę ADAL z lotu ptaka.

    Strona 3 z 4

    – Mając wieloletnie doświadczenie, jak ocenia Pan obecny rynek lakierowania przemysłowego w Polsce? 
    – Rynek jest trudny. Przede wszystkim trudny technicznie, bo trzeba sprostać rosnącym wymaganiom inwestorów. Po zmianach w naszej gospodarce rynek jest otwarty na konkurencję z całego świata, w tym firm dominujących swoją wielkością, ale i stażem w branży. Równocześnie wiele firm szuka swoich szans również w naszej branży, jak na przykład producenci z krajów o niskich kosztach wytwarzania, a w Polsce stoimy przed perspektywą szybkiego wzrostu kosztów pracy. Tym niemniej powtarzam swoją opinię sprzed lat – tak długo jak będą wytwarzane produkty przemysłowe, tak długo, branża inżynierii powierzchni będzie prosperowała.

    – Czego dziś firmy oczekują od dostawców linii? Co jest dla nich najważniejsze: jakość, wydajność, automatyzacja, czy może jednak cena? 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    – Chyba oczekują przede wszystkim pewności realizacji inwestycji, zminimalizowania zagrożenia porażki inwestycyjnej. Wydajność jest definiowana w kontrakcie i musi być osiągnięta. To poza dyskusją. Jakość uzyskiwanego produktu tak samo – system produkujący złe wyroby nie zostanie zaakceptowany przez inwestora.
    Problemy kadrowe ma wiele firm, prawie wszystkie. Dlatego rośnie nacisk na automatyzację procesów produkcyjnych przez zastosowanie manipulatorów, robotów, poprawianie intralogistyki.
    No, ale „money talks” – przy wszystkich rosnących wymaganiach inwestorzy oczekują rozsądnych proporcji kosztów do efektów, aby osiągnąć zakładane parametry inwestycji (ROI). Realizowane rozwiązania są więc kompromisem pomiędzy oczekiwaniami, możliwościami technicznymi i budżetem. Potrafimy sprostać tym wyzwaniom.

    – ADAL w ostatnich latach zrealizował i nadal obecnie realizuje wiele projektów nie tylko na naszym rynku, ale i poza granicami Polski. Proszę wymienić najciekawsze projekty. 
    – Mamy za sobą bardzo intensywne lata. Od 2015 roku zbudowaliśmy wiele projektów różnej wielkości i o różnym skomplikowaniu. Ocena, co jest najciekawsze, nie jest łatwa. Ale uważam, że warto pochwalić się projektami bardzo dużymi z naszego punktu widzenia. Są to np.:
    malarnia detali o długości 9 m w technologii zanurzeniowej, połączona z malowaniem proszkowym. Cała instalacja zajmuje powierzchnię 10 000 m², jest zintegrowana konwejerem Power&Free o długości ponad 2 km. Wartość projektu przekracza 10 milionów euro;
    malarnia usługowa: kataforeza i proszek, pracująca w 100% dla automotive, konwejer P&F ponad 1,5 km. Wartość projektu około 7 milionów euro;
    malarnia in-house: kataforeza i proszek, również dla dostawcy automotive, z konwejerem P&F ponad 1 km;
    malarnia in-house: kataforeza i proszek dla dużego producenta maszyn rolniczych, z konwejerem P&F ponad 1 km.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Jacht ADAL 3 żegluje po morzach, promując tę polską firmę.
    Jeden z przykładów projektów instalacji malarskiej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...