Sherwin-Williams oferuje m.in. architektoniczne farby proszkowe.
– Jaka jest recepta na wypracowanie tak silnej pozycji na rynku?
– Jak już wspomniałam, sukcesy naszej firmy to pracownicy, których zatrudniamy. W pierwszej kolejności firmę tworzą ludzie i to ich umiejętności, sposób komunikowania się oraz osobiste zaangażowanie i wysoka kultura pracy kształtują pozycję firmy na rynku.
Jako lider w dziedzinie technologii lakierniczych, oferujemy kompleksowe rozwiązania, gwarantujące jakość w każdym aspekcie działalności naszych klientów. Oferując ścisłą współpracę, zapewniamy profesjonalną obsługę oraz rozwiązania dopasowane do potrzeb naszych klientów w zakresie jakości produktów, technologii oraz ceny.
– Co dla Pani jest najważniejsze w budowaniu relacji z klientem?
– W relacjach z klientem, w mojej opinii, najważniejszy jest bezpośredni kontakt, zrozumienie potrzeb klienta oraz zbudowanie wzajemnego zaufania, które przekłada się na otwartość i szczerość relacji. A co za tym idzie, długofalową współpracę, w której nie ma trudnych pytań i tematów do poruszenia.
– Jak na przestrzeni lat zmieniały się trendy w branży lakierniczej? Jakich produktów poszukują dzisiejsi klienci?
– Kiedyś sprzedawało się wszystko w każdej jakości, gdyż dostępność produktów była ograniczona potencjałem produkcyjnym rodzimych zakładów. Zmiany gospodarcze w latach 90. XX wieku otworzyły polski rynek na producentów zagranicznych. Wielu z nich przejęło rodzime zakłady produkcyjne oraz wybudowało nowe firmy produkujące farby zagranicznych marek. Zwiększyła się świadomość potrzeby lepszych zabezpieczeń farbiarskich i lakierniczych. Klienci stawali się coraz bardziej świadomi swoich potrzeb. Zmieniały się również oczekiwania związane z ochroną środowiska, co również wymusiło zmiany w branży lakierniczej.
Obecnie sektor OEM, w którym się specjalizujemy, oczekuje rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb. Ekonomicznie uzasadnionych i dających długotrwałe zabezpieczenie przy minimum nakładów. Duży nacisk jest również kładziony na ochronę środowiska i obniżenie emisji lotnych związków organicznych. Przykładem są technologie jednopowłokowe typu high solid o dużej zawartości części stałych i małej emisji oraz szybkim czasie utwardzania, jak np. farby polimocznikowe nowej generacji, o szerokich możliwości zastosowania, technologie wodorozcieńczalne zarówno jedno-, jak i dwuskładnikowe dające doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne przy bardzo małej emisji LZO. Również farby proszkowe niskotemperaturowe, systemy One Cure dla standardowych i wymagających projektów, które skracają cykl produkcyjny i pozwalają obniżyć koszty.
Komentarze (0)