− Czym Wasze projekty wyróżniają się na tle konkurencji?
− W tej chwili jesteśmy postrzegani na rynku jako firma, jedna z niewielu w Polsce, która jest w stanie zaoferować projekty wysoce zaawansowane technologicznie, dokładnie przemyślane i przeanalizowane, oferująca najnowsze technologie, optymalizacje procesowe i wysoką energooszczędność. Każde rozwiązanie, które proponujemy klientowi, oparte jest na dokładnej analizie jego potrzeb, a każda linia lakiernicza to zupełnie inny projekt, dostosowany w każdym szczególe do zakładanych oczekiwań.
Nie interesuje nas tylko sama maszyna, ale również całe otoczenie lakierni. Wprowadziliśmy pełną hermetyzację procesu malowania, która wcześniej była marginalizowana przy projektowaniu malarni. Podczas procesu malowania proszkowego duży problem stanowią wtrącenia z otoczenia, obniżające jakość lakierowanej powierzchni. Rozwiązania Ecoline pozwalają na optymalizację całego procesu malowania proszkowego i zachowanie sterylności na każdym etapie. Dodatkowo proponujemy naszym klientom rekuperację ciepła, tunele schładzania po piecu suszącym i wypalającym, clean room z pełną regulacją temperatury i wilgotności w wymaganym zakresie pracy farby proszkowej.
− Umiejętne, wtórne wykorzystanie ciepła w obecnych czasach staje się strzałem w dziesiątkę. Czy firma Ecoline w tym zakresie również wprowadza jakieś propozycje?
− Tak jak już wcześniej nadmieniłem, dzięki wdrażanym autorskim projektom proponujemy rozwiązania pozwalające na odzysk wytworzonego ciepła odpadowego z detali i wykorzystanie go do np. ogrzewania innych pomieszczeń i hal. Przez zastosowanie tuneli schładzania i separację gorących detali obniżamy temperaturę hali lakierni, dzięki czemu polepszamy komfort pracy pracowników.
− Jak wygląda proces od projektu do uruchomienia linii lakierniczej?
− Po przeprowadzeniu dokładnej analizy potrzeb i możliwości dotyczących budowy nowej lakierni nasz zespół inżynierów przystępuje do przygotowania wstępnego layoutu, z uwzględnieniem powierzchni, wydajności itp. Jeżeli projekt tego wymaga lub gdy w grę wchodzi zamiana lakierni mokrej na proszkową, jesteśmy również w stanie przeprowadzić testy malowania detali daną farbą, w lakierni we własnym centrum badawczym. Następnie przedstawiamy propozycję w zakresie redukcji kosztów oraz poprawy wydajności. Po zaakceptowaniu projektu przystępujemy do produkcji elementów składowych linii. Kolejny etap to uruchomienie i kalibracja całej linii. Nie jest to jednak dla nas ostatni etap, ponieważ nasza współpraca nie kończy się tutaj. Nasze wsparcie otrzymują również klienci w zakresie know−how malowania proszkowego, dzielimy się z nimi wiedzą i doradzamy, jak uniknąć wad lakierniczych i pomagamy zoptymalizować cały proces. Zapewniamy również pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny naszych urządzeń oraz gwarantujemy dostęp do wszystkich części zamiennych.
Komentarze (0)