Marcin Maśluk, doradca techniczno-handlowy (po lewej) oraz Artur Ziółkowski, dyrektor przedsiębiorstwa, przed nowym zakładem WTP w Dopiewie.
Usługowe usuwanie powłok lakierniczych różnymi metodami odpowiednimi dla każdego rodzaju powierzchni
WTP jest przedsiębiorstwem zajmującym się usługowo usuwaniem z powierzchni metalowych powłok lakierniczych, a także różnego rodzaju zanieczyszczeń powstających w procesach produkcyjnych. Firma jest obecna na rynku od 2007 roku, a od 2017 roku jest częścią grupy ABL-Technic. Niedawno przystąpiła do Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego.
W zakładzie w podpoznańskim Dopiewie oczyszczane jest wyposażenie lakierni oraz detale wadliwie polakierowane, stosując metody termiczną (piroliza), mechaniczną (śrutowanie) oraz chemiczną. Firma oczyszcza m.in.:
- elementy wyposażenia lakierni: zawieszki lakiernicze, haki, kraty, łańcuchy, kosze, wózki, prowadnice, zbiorniki, systemy transportu,
- elementy metalowe wadliwie polakierowane: armatura przemysłowa, meble, lampy, ogrodzenia, ramy rowerowe i motocyklowe, regały, szafy i obudowy, profile i blachy aluminiowe, części samochodowe, części maszyn i urządzeń.
W ciągu ostatniego roku firma znacząco rozbudowała się, inwestując w nowoczesne urządzenia, ale i stawiając na szybką obsługę klienta. – Dopasowanie się do wymogów zamawiającego usługę to nasz priorytet – podkreśla Artur Ziółkowski, dyrektor firmy WTP. – Liczy się przede wszystkim czas, dziś jesteśmy w stanie odlakierować detale w maksymalnie trzy dni. Proces przyspieszyła automatyzacja. Ponadto pracujemy na trzy zmiany. Jako że dostępne u nas są niemal wszystkie metody usuwania powłok, możemy odlakierować każdy element. Oczywiście wcześniej robimy próby, aby dobrać optymalną technologię dla każdego detalu.
Stosowane technologie
METODA TERMICZNA
WTP dysponuje trzema piecami do pirolizy o wymiarach wewnętrznych: 7 m dł., 2,10 m szer. i 2 m wys.
Proces: Metoda termiczna wykorzystuje proces pirolizy (termicznego rozkładu), który jest realizowany w oparciu o systemy podgrzewania pośredniego bez dostępu powietrza. Proces oczyszczania powierzchni następuje w specjalnym piecu pirolitycznym, gdzie zachodzi termiczny rozkład związków organicznych w temperaturze 400–450 st. C (komora oczyszczania). W dodatkowej komorze (komora dopalania) następuje spalanie powstałych w procesie gazów w temperaturze 850–920 st. C. Zalety tego procesu to niezawodność, efektywność, niskoemisyjność.
Komentarze (0)