• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Przegląd inwestycji

    Wydanie nr: 6(116)/2018

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  24.12.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Lakierowanie proszkowe 4.0 – maksymalizacja sterowania procesem za pomocą technologii fazy gęstej oraz analiza danych produkcyjnych w celu optymalizacji i wydajnego ustawienia parametrów aplikacji powłoki.

    Lakierowanie proszkowe 4.0 – maksymalizacja sterowania procesem za pomocą technologii fazy gęstej oraz analiza danych produkcyjnych w celu optymalizacji i wydajnego ustawienia parametrów aplikacji powłoki.

    Strona 2 z 4

    Maksymalizacja sterowania procesem za pomocą technologii gęstej fazy 

    – Oczywiście bardzo dokładnie mierzymy i rejestrujemy zużycie proszku, ale to samo dotyczy również zużycia energii – wyjaśnia nasz rozmówca. 
    – Wszystkie parametry zużycia są następnie obliczane nie tylko dla partii, ale też dla poszczególnych elementów – to pozwala nam osiągnąć niezwykle wysoki poziom przejrzystości procesu.
    Zebrane w ten sposób dane pomagają sprawnie dostosować system dla utrzymania kluczowych parametrów. Jednocześnie stanowią one również podstawę do dalszych działań optymalizujących procesy: duże ilości zwiększają potencjalnie nawet najmniejsze oszczędności.  
    – Już od lat polegamy na technologii fazy gęstej – mówi kierownik projektu. – Na dziś, bardzo stała praca pomp HDLV zapewnia idealne warunki dla powtarzalnych procesów, transportując proszek z niezwykłą dokładnością z naszych worków o wadze 400 kg do centrum dozowania proszku i do pistoletów, a następnie ponownie zawracając chmurę proszku do systemu – tym samym utrzymujemy stabilną jakość materiału przez dłuższy czas.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Ponadto mała prędkość przepływu i wysoka kondensacja proszku generują „miękką chmurę”, która pozwala pistoletowi proszkowemu działać bardzo blisko malowanego przedmiotu. Wraz z niskim wyładowaniem koronowym znacznie zwiększa się wydajność aplikacji, a jednocześnie zapewnia korzyści w postaci głębokiej penetracji, nawet przy bardziej skomplikowanych geometriach obudowy.
    Jednorodność, z jaką ta technologia rozprowadza proszek po powlekanej powierzchni, jest widoczna nawet gołym okiem. – Czasami, w przeszłości, mieliśmy do czynienia z tzw. efektem ramki obrazu – wspomina Denner. – To była mała strefa tuż przy lakierowanej krawędzi detalu. Dzisiaj, przy niskim zużyciu proszku, rozkład warstw powłoki jest tak jednolity, że więcej to się nie przydarza, więc teraz spełniamy standardy Rittal QA.
    Osiągnięcie takiego poziomu powtarzalności oraz jednolitości wymaga wielkiej staranności. Nawet świeży proszek przesiewa się do centrum proszkowego Spectrum® HD, ponieważ po dłuższym przechowywaniu lub po pewnym czasie transportu zaobserwowano, że świeżo dostarczony proszek tworzy wyjątkowo małe grudki. – To może spowodować błędy w naszych wrażliwych procesach, a przesiewanie eliminuje możliwość takiego zdarzenia – wyjaśnia.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Lakierowanie proszkowe 4.0 – maksymalizacja sterowania procesem za pomocą technologii fazy gęstej oraz analiza danych produkcyjnych w celu optymalizacji i wydajnego ustawienia parametrów aplikacji powłoki. Często jest to powłoka, która służy do spełnienia specyficznych wymagań klienta dla obudowy. Wymogi te wynikają na przykład z miejsca instalacji obudowy systemów fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych. Instalowane są w halach produkcyjnych dostawców samochodów, w przemyśle spożywczym lub w centrach zarządzania danymi.
    Kabiny lakiernicze ColorMax3 idealnie nadają się do wszystkich zastosowań w firmie Rittal, bez względu na to, czy uruchamiany jest jeden kolor na zmianę roboczą, czy często trzeba je zmieniać.
    Bardzo stabilna praca pomp HDLV® zapewnia idealne warunki dla powtarzalnych procesów, precyzyjnie transportując proszek z dużych worków o wadze 400 kg do centrum proszkowego i pistoletów, a następnie ponownie zwracając chmurę proszku do systemu, dzięki temu materiał jest utrzymany w stabilnych warunkach przez długi czas.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...