Malarnia proszkowa po kataforezie.
Trzynaście malarni kataforetycznych w ciągu trzynastu lat
Od czasu wdrożenia do produkcji pierwszego agregatu malarskiego typu airless w 1983 roku, firma Adal stale rozwija portfolio swoich produktów. Kolejnym znaczącym etapem rozwoju firmy było dostarczenie w 1991 roku pierwszej kabiny proszkowej z aplikacjami malarskimi.
Pierwszą instalację technologiczną (malarnia proszkowa z chemicznym przygotowaniem powierzchni) zaprojektowaliśmy i uruchomiliśmy w 1993 roku. I od tego momentu marka Adal zaczęła być rozpoznawana w Polsce i Europie jako producent systemów technologicznych do szeroko rozumianej inżynierii powierzchni. Przez kolejne lata podejmowaliśmy coraz śmielsze wyzwania techniczne, dostarczając coraz bardziej rozbudowane linie technologiczne. W tzw. międzyczasie rozwijaliśmy konstrukcję poszczególnych urządzeń, np. uruchamiając w roku 1997 pierwszy przenośnik Power&Free naszej produkcji.
Rok 2006 był przełomowy w historii firmy – zaprojektowanie i zbudowanie pierwszej malarni kataforetycznej to kolejny ważny etap naszego rozwoju.
Przez 13 lat, które minęło od zbudowania pierwszej instalacji EC, dostarczyliśmy 13 malarni EC (kataforeza) i dwa systemy malowania ACC (autodeposition). Klientami są zarówno firmy w Polsce, jak i Europie (głównie Niemcy).
W Narwi, dla czołowego producenta felg do samochodów i traktorów, zrealizowany został projekt malarni EC (z przenośnikiem podwieszonym obiegowym). Wreszcie w Niemczech dostarczyliśmy malarnię EC dla firmy z branży automotive (przenośnik Power&Free o długości ca 1500 m).
W 2007 roku, dla kolejnego klienta z Niemiec, zbudowaliśmy pierwszą instalację malowania autodeposition (malarnia usługowa).
Technologie electrocoating
Technologie malowania kataforetycznego i autoforetycznego to procesy pokrywania powierzchni, zapewniające spełnienie najwyższych wymagań stawianych przez producentów wyrobów przemysłowych. Szczególnie jeżeli na warstwę EC nakładane są dodatkowe warstwy o charakterze ochronnym i/lub dekoracyjnym (np. malowanie proszkowe). Techniki te wykorzystywane są szczególnie w branżach, takich jak motoryzacja, rolnictwo, maszyny budowlane (karoserie, elementy składowe maszyn i urządzeń itp.), gdzie obok najwyższych wymagań jakościowych, w grę wchodzi, ze względu na duże wydajności pracy, minimalizacja kosztów produkcji.
Powłoka EC zapewnia uzyskanie odporności antykorozyjnej na poziomie 1000 h w komorze solnej (stosując fosforanowanie z pasywacją przed malowaniem EC), przy grubości warstwy farby 15–40 µm. Jednocześnie jest to doskonała baza dla kolejnych powłok, takich jak malowanie proszkowe czy natryskowe.
Komentarze (0)