Malarnia proszkowa po kataforezie.
Na Słowacji, w tym samym 2007 roku, zbudowaliśmy linię EC do siedzeń.
W kolejnych latach dostarczaliśmy następne instalacje, rozpoczynając długofalową współpracę z nowymi klientami.
Rok 2008 to portalowa/taktowa instalacja EC do malowania siodeł samochodów ciężarowych (malarnia in-house poddostawcy dla branży automotive).
Następne lata to m.in.:
- 2010 r. – malarnia siedzeń samochodowych dla japońskiego producenta w Polsce
- 2012 r. – kolejna malarnia dla jednego z czołowych producentów maszyn rolniczych w Polsce (malowanie felg i kabin traktorów)
- 2012 r. – kataforeza automotive w Niemczech
- 2013 r. – malarnia usługowa EC dla klienta na Węgrzech (branża automotive).
Ostatnie pięciolecie to uruchomienie czterech instalacji technologicznych o bardzo skomplikowanym przepływie materiału przez malarnię. Do ich zaprojektowania wdrożyliśmy oprogramowanie umożliwiające symulację pracy malarni w czasie rzeczywistym. Pozwala to już na etapie projektowania potwierdzić prawidłowość założeń technicznych i technologicznych oraz znacząco skrócić rozruch systemu transportowania detali.
- 2015 r. – kompaktowa malarnia EC dla elementów pneumatyki
- 2017 r. – to oddanie do eksploatacji malarni EC dla jednego z poddostawców branży automotive zlokalizowanego na zachodzie Polski (malarnia usługowa)
- 2017 r. – naszym najbardziej wymagającym pod kątem parametru antykorozyjności projektem zrealizowanym do tej pory przez Adal była malarnia butli gazowych w Sosnowcu. Dostarczona instalacja zapewnia spełnienie normy VW PV1210 (Climate Corrosion Test Cycle)
- 2017 r. – przekazaliśmy do użytkowania drugi projekt w technologii autodeposition, nasz największy dotychczas projekt – malarnię zanurzeniową i proszkową dla klienta z Niemiec
- 2018 r. – kolejna malarnia dla branży rolniczej – dla dużego producenta maszyn rolniczych z Białegostoku dostarczyliśmy kompletną malarnię EC z gniazdami malowania proszkowego.
Dla optymalnego planowania wykorzystania systemu transportu nad wannami stworzyliśmy unikalny software do tworzenia harmonogramów jazdy portali dla zadanych czasów procesowych w poszczególnych zabiegach. Dzięki temu możemy optymalizować liczbę i pracę portali przenoszących detale do kolejnych wanien i elastycznie zmieniać programy obróbki, czyli zanurzać detale w wybranych dla konkretnego zlecenia wannach.
Obecnie realizujemy w zachodniej Polsce duży projekt kataforeza z konwejerem Power&Free dla branży motoryzacyjnej. Planowany rozruch – pierwsza połowa 2020 r.
Perspektywa na lata 2020–2021 jest bardzo optymistyczna. Pracujemy nad kolejnymi sześcioma projektami dla klientów z Polski i Europy Środkowej. Ciągle też spływają zapytania od kolejnych klientów.
Bardzo dobrym prognostykiem dla nas jest fakt, że w malarnie EC inwestują nie tylko firmy zagraniczne, ale również rodzimi producenci, którzy z powodzeniem dostarczają swoje produkty dla wymagających klientów na rynkach Europy i świata.
Wojciech Soszyński
+48 509 934 500
Komentarze (0)