• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian
ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

Przegląd inwestycji

Wydanie nr: 1(117)/2019

Artykuły branżowe

Przegląd inwestycji

ponad rok temu  28.02.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

Myjka natryskowa wykonana z polipropylenu.

Myjka natryskowa wykonana z polipropylenu.

Strona 2 z 2

Akcesoria 

Niezależna instalacja do malowania małych detali (akcesoriów) zbudowana została w oparciu o chemiczne przygotowanie powierzchni w myjce wannowej (metoda zanurzeniowa, siedem wanien), suszarkę przelotową z bezpośrednim systemem grzewczym, kabinę proszkową ręczną (z odzyskiem proszku na cyklonie), piec gazowy polimeryzacji oraz przenośnik automatyczny typu Stop&Go. Praca instalacji zarządzana jest przez system sterowania. Wydajność malarni to 30 zawieszek na godzinę.
Detale zawieszane są ręcznie w strefie załadunku na wcześniej przygotowane zawieszki. Następnie trawersy z detalami przemieszczają się automatycznie w strefę automatycznego przeładunku z przenośnika Stop&Go na przenośnik portalowy myjki wannowej. Przeładunek pomiędzy przenośnikami realizowany jest manipulatorem. System sterowania umożliwia wybór jednego z siedmiu programów technologicznych (procesu chemicznego przygotowania powierzchni) dopasowanego do rodzaju obrabianych detali. Po zakończeniu procesu przygotowania powierzchni belki z detalami ponownie przeładowywane są z portalu na przenośnik Stop&Go. Po wysuszeniu w suszarce detale malowane są ręcznie w kabinie proszkowej. Pomalowane detale automatycznie przemieszczane są do pieca polimeryzacji, a następnie poprzez strefę chłodzenia w obszar rozładunku.

Uzupełnieniem obu linii technologicznych jest wspólna instalacja przygotowania wody sieciowej (stacja wody demi) oraz porcjowy neutralizator ścieków.

System sterowania

System sterowania, oprócz nadzoru pracy instalacji, zapewnia zdalny dostęp dla obsługi malarni (np. za pomocą tabletów z wyświetlaniem wizualizacji poszczególnych urządzeń, w które wyposażeni są pracownicy) oraz pełną wymianę danych z nadrzędnym systemem planowania produkcji w zakładzie. Rola pracownika przy załadunku detali ogranicza się do załadowania profili na trawers oraz zeskanowania kodu zlecenia. Dane wprowadzane są automatycznie do systemu sterowania malarnią i na ich podstawie realizowany jest proces technologiczny przypisany do konkretnego zlecenia. Po potwierdzeniu zdjęcia detali przez pracownika na rozładunku, wszystkie informacje dotyczące rzeczywistych parametrów technologicznych wysyłane są z systemu sterowania malarni do systemu zarządzania produkcją, gdzie są archiwizowane.             

Radosław Osiak
Adal

GALERIA ZDJĘĆ

Piec polimeryzacji z filtracją powietrza cyrkulacyjnego.
Automatyczna kabina malowania proszkowego.
Strefa rozładunku.
Malarnia akcesoriów – widok na kabinę i piec proszkowy.
Malarnia akcesoriów – widok na myjkę wannową.
Manipulator przeładunkowy.
Przenośnik portalowy nad wannami.