Opracowanie specjalnych systemów transportowych zostało poprzedzone dokładną analizą wymagań technicznych na miejscu.
Lider na rynku producentów oświetlenia
Firma Philips Lighting Poland jest globalnym liderem na rynku producentów oświetlenia. Ma niekwestionowane doświadczenie i wiedzę w zakresie opracowywania nowych rozwiązań systemów oświetleniowych, które upiększają i przekształcają przestrzenie. Systemy oświetleniowe marki Philips łączą światowej klasy oprawy oświetleniowe, tradycyjne i LED, z analogowymi i cyfrowymi układami sterowania umożliwiającymi pełną kontrolę oświetlenia, wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Firma potrafi zrealizować nawet bezkompromisowe instalacje oświetleniowe, gwarantujące idealne oświetlenie, dostosowane do konkretnych oczekiwań.
Jak zatem wygląda linia lakiernicza?
Tunel przygotowania powierzchni. Dziesięciostrefowy natryskowy agregat przygotowania powierzchni zapewnia skuteczne odtłuszczanie i nałożenie konwersji cyrkonowo-tytanowej, która bardzo dobrze zakotwicza się w materiał podstawowy i stanowi mocne związanie podłoża z proszkową farbą. Dzięki swej nanostrukturze zapewnia doskonałą plastyczność powłoki. Jej szczelność gwarantuje ochronę antykorozyjną, ma wpływ na uzyskanie równomiernego pokrycia warstwy wierzchniej i jest przyjazna środowisku, gdyż nie zawiera m.in. fosforanów. W projektowaniu uwzględniono również to, że zakład znajduje się w strefie NATURA 2000 i nie brano pod uwagę chemicznych procesów zawierających Cr+3 i Cr+6. Można powiedzieć, że technologia ta jest bardziej elastyczna i to ona dopasowuje się do linii, zapewniając stabilne parametry odporności korozyjnej.
Kabina proszkowa wraz z systemem aplikacji i centrum proszkowym. Zainstalowano najnowocześniejsze urządzenia aplikacyjne firmy Wagner. Konstrukcja kabiny do lakierowania proszkowego SuperCube wykonana jest z tworzywa PVC, co umożliwia optymalne wykorzystanie jego właściwości fizycznych, dzięki czemu farba nie przylega do ścian i zapewnia wysoką skuteczność aplikacji. Farba opada na podłogę, nie przywierając do ścian bocznych kabiny. Następnie jest automatycznie odmuchiwana do kanałów ssących znajdujących się w podłodze kabiny, dzięki czemu automatyczne czyszczenie kabiny jest bardzo szybkie, a wykorzystanie materiału ekonomiczne. Zintegrowane oświetlenie zamontowane w dachu doskonale oświetla kabinę oraz stanowiska do lakierowania ręcznego. Kanały odciągowe są umieszczone po obu stronach na całej długości kabiny, dzięki czemu powietrze przepływa laminarnie, nie utrudniając aplikacji farby. Niska podłoga i pionowy przepływ powietrza zapewniają wysoką efektywność aplikacji, a optymalizacja przepływu powietrza w kanałach odciągowych zapobiega stratom farby. Kabina posadowiona jest w zagłębieniu posadzki, co zwiększa ergonomię obsługi. Zainstalowano 16 pistoletów automatycznych na dwóch manipulatorach. Dodatkowo dwa pistolety służą do domalowywania ręcznego, a trzy są zainstalowane na dodatkowym statywie i przeznaczone są do malowania trudnych detali (efekt klatki Faradaya).
Przejrzyste menu ekranu dotykowego przeprowadza użytkownika przez proces wymiany farby, redukując ryzyko popełnienia błędu i umożliwiając powtarzalne wyniki. Kolejną nowością jest zintegrowana dokumentacja zużycia proszku w odniesieniu do partii elementów i koloru. Dostarcza ona użytkownikowi pomocnych informacji na temat magazynowania farby. Dane można ściągnąć za pomocą złącza USB do dalszej ich obróbki statystycznej w komputerze. Modułowa koncepcja centrum proszkowego pozwala na jego dopasowanie do indywidualnych wymogów użytkownika.
Komentarze (1)