ALUCROM – sprawdzony partner na wymagającym rynku lakiernictwa przemysłowego
Szwedzka firma ALUCROM to 16 lat obecności na polskim rynku lakierniczym, 50 milionów złotych rocznego obrotu w Polsce, 400 zatrudnionych pracowników i dowód na dobrze dobraną, przemyślaną i sprawnie realizowaną strategię rozwoju firmy w trudnej i niezwykle wymagającej dziedzinie lakiernictwa, jaką jest zabezpieczanie antykorozyjne.
Stale podnosimy nasze standardy jakościowe, mając na uwadze rosnące wymagania klientów – mówi Robert Przyłucki z firmy ALUCROM. – Certyfikaty ISO 9001:2015, IATF 16949:2016, ISO 14001:2015 to gwarancja wykonywania usług na najwyższym poziomie.
Pięć lakierni ALUCROM zlokalizowanych w Bykowie k. Wrocławia, Oleśnicy, Dębskiej Woli k. Kielc oraz Janowie Lubelskim tworzy współpracujący ze sobą zespół wysokiej klasy specjalistów z zakresu lakierowania mokrego, proszkowego, kataforezy oraz różnych technologii przygotowania powierzchni.
Ciągły i systematyczny rozwój infrastruktury oraz wysoka wiedza i umiejętności pracowników, poparte szkoleniami oraz pracą przy najbardziej wymagających projektach lakierniczych w Polsce, Szwecji i Finlandii, powoduje, że ALUCROM jest partnerem dla najważniejszych firm z rynku produkcji maszyn budowlanych i rolniczych, kolejnictwa, automotive, producentów naczep, ciężarówek, autobusów i tramwajów.
Następny etap to rozbudowa lakierni Byków 2, która wyposażona jest w automatyczną, zrobotyzowaną linię malowania mokrego.
Zoptymalizowano również procesy produkcyjne w lakierniach, co zaowocowało znacznym zwiększeniem możliwości usługowych.
Zupełnie nową i wyjątkową usługą wprowadzoną przez ALUCROM na rynku malowania ciekłego w Polsce jest zabezpieczanie antykorozyjne urządzeń HVAC, a w szczególności wymienników ciepła, które pracują w wysoce korozyjnych środowiskach. Specjaliści ALUCROM przeszli zaawansowane szkolenia w centrali Blygold w Holandii. Na stosowanie tej wysoko zaawansowanej technologii ALUCROM otrzymał wyłączność na terenie Polski.
– Zachęcamy do współpracy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, którzy borykają się ze specyficznymi wymaganiami technicznymi, jakie musi spełniać powłoka lakiernicza, a także odbiorców poszukujących innowacyjnych rozwiązań w lakiernictwie – dodaje Robert Przyłucki.
Krótka charakterystyka lakierni w Oleśnicy
Hala o powierzchni ok. 3500 mkw., w której zainstalowana jest linia ktl i linia proszkowa, podzielona jest na kilka stref: strefę śrutowania, strefę zakładania i ściągania detali, strefę lakierowania kataforetycznego, strefę z piecami lakierniczymi, strefę malowania proszkowego. Wszystko połączone automatyczną linią transportu, która jest sterowana elektronicznie, linia automatycznie rozpoznaje detale klienta i dobiera proces zgodnie z przygotowanymi wcześniej danymi przez technologa.
Grzegorz Petka
grzegorz.petka@lakiernictwo.net
Komentarze (0)