• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przegląd inwestycji

    Wydanie nr: 1(117)/2019

    Artykuły branżowe

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  28.02.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Strona 4 z 5

    – Jak wygląda proces przygotowania powierzchni?
    – Przygotowanie powierzchni rozpoczynamy od mechanicznego oczyszczania. Dzięki śrutowaniu uzyskiwana jest jednolita struktura oraz usuwane są zanieczyszczenia powstałe na powierzchni materiału, tj. korozja, zendra hutnicza, farba itd. Następnie detale zawieszane są na windach załadunkowych i transportowane są do obszaru chemicznego przygotowania powierzchni za pomocą systemu Power&Free.
    Proces chemicznego przygotowania powierzchni odbywa się w ośmiowannowej myjce taktowej obsługiwanej za pomocą trzech zautomatyzowanych portali jezdnych. Odpowiedzialne one są za przejęcie trawersy z systemu Power&Free, przenoszenie trawers wewnątrz obszaru myjek i na koniec przeniesienie trawersy ponownie na transport Power&Free. 
    W pierwszej wannie odbywa się natryskowe odtłuszczanie alkaiczne, a następnie trawersa przenoszona jest do kolejnej wanny, w której następuje zanurzeniowe odtłuszczanie. Ze względu na potrzeby i technologiczny czas procesu w drugiej wannie istnieje możliwość pozostawienia dwóch trawers jednocześnie, aby utrzymać ustalony takt linii. Kolejne dwie wanny to płukanie wodą sieciową. W wannie piątej następuje aktywacja, po czym w wannie szóstej fosforanowanie cynkowe. Dwie ostatnie z ośmiu wanien to płukanie wodą sieciową i demi. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Po takim procesie detale mogą trafiać do suszarki, a następnie do malowania proszkowego. SaMASZ poszedł o krok dalej i zainstalował jeszcze cztery wanny, w których wykonywany jest proces malowania kataforetycznego. W pierwszej wannie następuje oczywiście malowanie kataforetyczne, a trzy kolejne wanny to płukanie w ultrafiltracie. Zastosowanie KTL zwiększa dwukrotnie odporność antykorozyjną w stosunku do samego fosforanowania cynkowego. 
    Dostawcą środków chemicznych jest firma BASF Chemetall, która cyklicznie bada parametry linii i wykonuje analizy w swoim laboratorium. Farby kataforetyczne dostarczane są przez firmę PPG, a kontrola nad procesem jest również na bardzo wysokim poziomie. Warto wspomnieć, iż obie firmy oraz dostawca farb proszkowych Inver Polska wykonują cykliczne szkolenia dla naszych technologów i wspierają ich bezpośrednio na linii. Dzięki nieustannemu wsparciu i doradztwu technicznemu jesteśmy pewni jakości, która jest dla nas najważniejsza.
    Obecnie z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, iż nasz proces technologiczny jest zgodny z międzynarodową normą QUALISTEELCOAT i spełnia najwyższe wymagania jakościowe klasy C5H (przemysłowa lub morska), zapewniając najwyższe zabezpieczenie antykorozyjne – 1440 godzin w komorze solnej. 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Automatyczne gniazdo malowania proszkowego GEMA i stanowisko malowania ręcznego GEMA.
    Automatyczne gniazdo malowania proszkowego GEMA i stanowisko malowania ręcznego GEMA.
    Piec polimeryzacyjny ADAL.
    Przygotowanie powierzchni i KTL.
    Ogólny widok na malarnię firmy SaMASZ.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...