W Ponzio funkcjonują dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie do malowania proszkowego profili aluminiowych i osprzętu.
Wybór odpowiednich dostawców oraz fachowa obsługa zapewniają powodzenie w realizacji inwestycji
Dwie nowe automatyczne malarnie proszkowe w ciągu roku w tej samej firmie? Tak, Grupa Ponzio, aby nadążać z realizacją zamówień, zainwestowała w zakładzie w Cekanowie pod Płockiem w najnowsze rozwiązania aplikacyjne firmy Wagner. - To był bardzo dobry wybór - podkreślają technolodzy z przedsiębiorstwa Ponzio.
Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które wykorzystywane są w konstrukcjach okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, jak również w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Innowacyjne rozwiązania systemowe zastosowane w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, komfortu oraz bezpieczeństwa.
Grupa Ponzio eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu państw leżących na różnych kontynentach. Obiekty zaprojektowane oraz wykonane w systemach Ponzio można więc zobaczyć w wielu krajach na całym świecie, gdzie współtworzą obraz nowoczesnej architektury.
Suma doświadczeń zdobytych podczas 70-letniej tradycji firmy na rynkach światowych oraz 25-letniej działalności na rynku polskim lokują Grupę Ponzio w gronie największych dostawców systemów aluminiowych na świecie.
Zakład w Cekanowie stale inwestuje w nowoczesny park maszynowy, stąd też ostatnio uruchomiono kolejne już dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane i proekologiczne malarnie z kabinami Wagnera. Montaż pierwszej odbył się wiosną 2014 roku, a druga zaczęła pracę już rok później. Dlaczego wybór padł właśnie na tego dostawcę rozwiązań do aplikacji proszku?
– Przyjazne i proste sterowanie, łatwa i szybka zmiana koloru, dokładne napylanie proszku oraz automatyczne czyszczenie, a nade wszystko sprawna i fachowa obsługa oraz serwis – Lech Leliński, dyrektor ds. produkcji w Ponzio wylicza zalety firmy Wagner.
Jak zatem wygląda proces malowania proszkowego w tym zakładzie? Obie linie elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem chemicznej technologii przygotowania podłoża składają się z:
- wanien, w których realizowane jest przygotowanie powierzchni obejmujące następujące operacje technologiczne: podwójne trawienie kwaśne, płukanie, chromianowanie żółte, ponowne płukanie, suszenie.
- suszarek po procesie przygotowania powierzchni,
- automatycznych kabin z PCV z cyklonowym układem odzyskowym,
- pieców do polimeryzacji farby proszkowej
- transportu podwieszanego Power&Free.
Komentarze (0)