W związku z coraz większym zainteresowaniem usuwaniem powłok lakierniczych, a także różnego rodzaju zanieczyszczeń powstających w procesach produkcyjnych, firma WTP zwiększyła swoje moce przerobowe poprzez zakup nowych urządzeń.
W zakładzie w podpoznańskim Dopiewie oczyszczane jest wyposażenie lakierni oraz detale wadliwie polakierowane przy zastosowaniu metod: termicznej (piroliza), mechanicznej (śrutowanie), chemicznej, hydrodynamicznej.
W drugim półroczu 2016 roku zakład wzbogacił się o kolejne urządzenia. – Zakupiliśmy wysokiej klasy śrutownicę firmy Sciteex oraz trzeci już piec do pirolizy – mówi Magdalena Gajdzińska z firmy WTP. – Chodziło nam o zwiększenie wydajności zakładu, gdyż pozyskaliśmy nowych klientów. Śrutownica służy do obróbki metali po pirolizie. Poza tym, obróbka strumieniowo-ścierna wykorzystywana jest jako przygotowanie powierzchni pod malowanie. Natomiast dodatkowy piec do pirolizy był konieczny zarówno ze względu na to, aby móc oczyszczać detale o większych rozmiarach jak i aby zwiększyć moce produkcyjne.
Aktualna zdolność produkcyjna wynikająca z zastosowania trzech piecy do rozkładu termicznego wynosi 3000 ton rocznie. Natomiast zdolność produkcyjna śrutowni osiąga 15 mkw. na godzinę. Łącznie w czasie pracy przez 3 zmiany, system roboczy wykonuje ok. 225 mkw. dziennie. Pracując przez 6 dni roboczych w tygodniu, wydajność wzrasta aż do 5400 mkw. miesięcznie. Do tego trzeba dodać zdolność produkcyjną chemicznej obróbki, która wynosi do 2500 m sześc. miesięcznie. Instalacja do chemicznego usuwania powłok składa się z 5 zbiorników (do usuwania farb i lakierów, do usuwania chromu, dwie wanny do kąpieli płuczącej i wanna do neutralizacji). Objętość każdej wanny to 4 m sześc., a wymiary: 7,5 m × 1,3 m × 0,4 m.
Oferta firmy WTP jest skierowana do przedsiębiorstw świadczących usługi lakierowania oraz do firm, które w ramach procesu produkcji posiadają lakierowanie półproduktów, bądź wyrobów gotowych. Do klientów należą między innymi odlewnie żeliwa, producenci sprzętu AGD, producenci armatury przemysłowej, części samochodowych, stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zajmujące się produkcją bądź renowacją mebli metalowych, lamp, rowerów, grzejników, producenci ogrodzeń, konstrukcji stalowych, elementów fasadowych oraz galwanizernie i lakiernie usługowe.
Przedsiębiorstwo zajmuje się usuwaniem powłok lakierniczych z:
- wyposażenia lakierni (zawieszki lakiernicze, haki, kraty, łańcuchy, kosze, wózki, prowadnice, zbiorniki, systemy transportu);
- elementów metalowych wadliwie polakierowanych (armatura przemysłowa, meble, lampy, ogrodzenia, ramy rowerowe i motocyklowe, regały, szafy i obudowy, elementy sprzętu AGD, profile i blachy aluminiowe, filtry, części samochodowe, części maszyn i urządzeń).
Komentarze (0)