• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    ARTYKUŁY

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Motoryzacja

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    4 godziny temu  15.01.2025, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

    Najnowsze rozpylacze firmy ABB RB1000i-S o wysokiej wydajności transferu farby zostały zainstalowane w zakładzie Mazdy w Japonii, ponieważ producent samochodów przyspiesza wysiłki na rzecz osiągnięcia neutralności węglowej w swoich zakładach produkcyjnych, którą chce osiągnąć do 2035 roku.

    Cyfrowo sterowane atomizery znacznie zmniejszają zużycie farby, zwiększając jej przenoszenie na karoserię pojazdu poprzez ograniczenie nadmiernego oversprayu. Wraz ze zmniejszeniem zużycia sprężonego powietrza i marnotrawstwa farby podczas zmiany koloru, nowe rozpylacze pomagają zredukować emisję dwutlenku węgla w trakcie procesu malowania.

    — Mazda twierdzi, że 60% emisji CO2 podczas procesu produkcyjnego pochodzi z lakierowania, dlatego jest to kluczowy cel optymalizacji w drodze do osiągnięcia neutralności węglowej — powiedział Joerg Reger z firmy ABB Robotics. — Nasze nowe rozpylacze RB1000i-S osiągają wydajność do 95-99%, jednocześnie zmniejszając zużycie i koszty zakupu farby, poziom lotnych związków organicznych (VOC) i konsumpcję energii do oczyszczania resztek lakieru z kabiny lakierniczej, a wszystko to wspiera redukcję emisji CO2.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Mazda, która produkuje w Hiroszimie model CX-5, a także kultowego roadstera MX-5, odnotowała 17% redukcję zużycia farby dzięki lepszej wydajności transferu, co odpowiada oszczędności około 30 tys. litrów farby rocznie*. Zmniejszyła się również konsumpcja energii i częstotliwość konserwacji, takie jak wymiana maskowania ochronnego, które zapobiega wpływowi nadmiernego natrysku. Firma osiągnęła te dodatkowe redukcje kosztów montując rozpylacze RB1000i-S na istniejących robotach.

    * Szacunki oparte na rocznej produkcji 170 000 jednostek i 1 litrze farby nałożonej na pojazd przez zmodernizowany sprzęt.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...