• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    ARTYKUŁY

    Wydanie nr: 2(154)/2025

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    2 dni temu  25.04.2025, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Obróbka strumieniowo-ścierna z użyciem turbin mechanicznych

    Współczesny przemysł wymaga skutecznych, wydajnych i powtarzalnych metod przygotowania powierzchni. Jedną z najczęściej stosowanych technologii w tym zakresie jest obróbka strumieniowo-ścierna. W szczególności na uwagę zasługuje jej odmiana z wykorzystaniem turbin wirnikowych, która dzięki swojej efektywności oraz możliwości automatyzacji znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

    Obróbka strumieniowo-ścierna – co to?
    Obróbka strumieniowo-ścierna, ogólnie nazywana śrutowaniem, polega na nadaniu energii kinetycznej ziarnom ścierniwa, które po uderzeniu w powierzchnię oczyszczają ją do wymaganej klasy czystości i nadają jej wymaganą chropowatość.

    Zasada działania oczyszczania turbinowego
    W technologii turbinowego oczyszczania powierzchni nadanie prędkości roboczej ścierniwu realizowane jest poprzez wirujący dysk napędzany silnikiem elektrycznym.
    Wartość uzyskiwanej prędkości wylotowej nadanej poszczególnym ziarnom ścierniwa zależna jest od prędkości obrotowej dysku, średnicy dysku i czasu kontaktu ziarna z powierzchnią przekazującą energię – łopatką w dysku. Nowoczesne turbiny S-Blaster, które są standardowym wyposażeniem oczyszczarek produkcji POLTECH Engineering, są gwarancją:

    wydajności procesu śrutowania, powtarzalności wymaganych paramentów...

    Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

    Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
    Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

    Zaloguj się

    Zaloguj się do konta użytkownika.